Schodiště do podchodu na náměstí Práce je již bezpečnější. Díky zábradlí

Zlín – Hlavní schodiště do podchodu na náměstí Práce je už opatřeno zábradlím. Zejména pro starší či zdravotně handicapované jsou tak schody výrazně bezpečnější než dříve.

Nutnost instalovat zábradlí ukázala praxe. Madla umístěná po stranách nebyla pro potřeby chodců na deset metrů širokém schodišti dostatečná. „Instalaci jsme nejprve museli předjednat s architektem Pavle Chládkem, podle jehož návrhu se podchod rekonstruoval. Poté jsme museli najít technické řešení, jak zábradlí ukotvit ,“ sdělil radní Josef Novák.

Zábradlí, vyrobené z ploché oceli, je do schodiště ukotveno pomocí šroubů. Jsou umístěny tak, aby nenarušily topné kabely, jenž slouží k vytápění schodů. Náklady na pořízení a instalaci vyšly na cca 90 tisíc korun bez DPH.

Rekonstrukce podchodu proběhla od září roku 2013 do června loňského roku. Během ní došlo k odstranění nadzemních objektů ze strany náměstí Práce, instalaci nového eskalátoru, výtahu a veřejného osvětlení, opravě sociálních zařízení a modernizaci některých vnitřních částí. Celý prostor hlídají tři kamery, které obsluhují strážníci Městské policie. Celkové náklady dosáhly výše čtyřicet a půl milionu korun bez DPH, z nich pětaosmdesát procent uhradila dotace z Evropské unie.

 

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 6.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *