Skrz prsty 2017

29. března 2017 se ve Zlínském klubu 204 odehraje čtvrtý ročník festivalu Skrz Prsty. Jednodenní událost pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací s cílem rozpoutat diskuzi o tématech, nad kterými se při běžné řeči nepozastavíte. Letošní ročník se bude zabývat svobodou z různých úhlů pohledu.
Týden před samotným festivalem se uskuteční roadshow, do které se letos zapojí čtyři střední školy ze Zlína. Studenty čekají přednášky z Centra na podporu integrace cizinců a „živé knihy“ od Amnesty International.
Ve středu 29. března se ve třech blocích představí šest svobodných témat. Celý festival otevře Saša, představitelka Rainbow family − komunity, ve které nikdo k životu nepotřebuje techniku, ale lásku k zemi. Lásce a rebelii v ní se bude věnovat i Jana K., která povede přednášku o asexualitě.
Druhý blok probere migraci ze všech stran. Zprostředkovaný pohled na válkou zmítanou Sýrii ukáže neohrožená reportérka Markéta Kutilová. Na ni naváže Karam − uprchlík z Iráku, kterému se z válečného prostředí podařilo utéct.
Poslední blok naváže na téma, jak se svobodou žít. Návštěvníci se od bývalého vězně dozví, jak vypadá život po propuštění a jak tato událost může pomoci najít člověku novou cestu. Blok řečníků uzavře přednáška poradce pro prostitutky a psychologa v jednom, Lukáše Sedláčka. „Sexualitě jsme v dnešní době přiřkli nesmyslně magickou moc, takové smýšlení může mít destruktivní účinky − proto ukážu, jak z toho ven,“ popisuje Sedláček obsah své přednášky.
Celodenní program zakončí promítání dokumentu Komedianti, kter ý pro festival natočili studenti Audiovizuální tvorby UTB. Divákům se tak naskytne pohled nejen na známý cirkus Jo-Joo, ale také do zákulisí každodenníchstarostí zdánlivě svobodných kočovníků.
Afterparty, která proběhne po skončení přednášek v klubu Fénix, se ponese v duchu „Loučení se svobodou“ a bude pomyslnou třešničkou na dortu za celým festivalem.
Skrz Prsty – jednodenní festival zabývající se tématy, na které společnost pohlíží s předsudky, takzvaně “skrz prsty”. Cílem je rozšířiti povědomí o těchto problematikách a rozpoutat diskuzi. Tématem 4. ročníku, který se bude odehrávat 29. 3. 2017 ve Zlínském klubu 204, je svoboda. Organizátorem akce jsou studenti Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně na Univerzitě Tomáše Bati. Projekt je realizovaný za podpory města Zlín.
Živá kniha je proškolený řečník, který se chce podělit o svůj životní příběh a je otevřen případným otázkám svých čtenářů.
Více na facebook.com/skrzprsty nebo www.skrzprsty.cz

Publikováno: 22.3.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *