Snow Film Fest 2016 – program

I když to v posledních letech není v naší středoevropské kotlině se zimou žádná sláva, nezadržitelně se blíží. Abyste nepřišli o přívaly sněhu, třeskuté mrazy, zasněžené svahy a o příběhy lidí poháněných adrenalinem, přinášíme vám již sedmý ročník Snow film festu.

Počítat můžete s tradiční vysokou kvalitou vybraných filmů napříč zimními aktivitami ze zahraniční, ale i české produkce. Na své si přijdou milovníci freeridu, expedic, horolezectví i plachtění po nekonečných vodách oceánů.

A o čem jsou letošní filmy? Film Tamara je portrétem ženy, která miluje extrémy a žije pro ně. Film je o její největší horolezecké výzvě – výstupu na K2.

Dokument Sibiřský Traverz mapuje 9 288 km dlouhou lyžařskou výpravu po nejdelší železnici světa – Transsibiřské magistrále. Špičkoví lyžaři a filmaři z proslulých Sherpas Cinema se po této slavné trase vypravili, aby se seznámili s místní komunitou a prozkoumali sibiřský prašan.

V roce 2014 se šestice žen vydala na malé plachetnici z Islandu přes Dánsko až k západnímu pobřeží Grónska, kde pak prozkoumaly nové lyžařské cesty a sesbíraly data pro vědecké analýzy tohoto úžasně divokého kousku světa a natočily dokumentární film s výstižným názvem Ledy a přílivy.

Návštěvnici se mohou těšit na přednášku českého freeridera Robina Kalety.

Na webu www.naboso.org můžete najít program a informace o festivalu.

Publikováno: 25.10.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *