Stavba v parčíku míří k soudu. Inspekce prověřuje i podezření na poškození zeleně..

Město Zlín hodlá podat k okresnímu soudu návrh na předběžné opatření, kterým budou zastaveny stavební práce v parčíku za divadlem. Ty v pondělí zahájil investor i přesto, že mu k 31. prosinci 2015 vyprší užívací vztahy k pozemků a je tak jasné, že polyfunkční domy nestihne letos postavit ani zkolaudovat, jak mu ukládají smlouvy s radnicí. Okresní soud bude mít na posouzení žádosti města sedm dnů od podání.

„Pokud nám soud vyhoví, bude rozhodnutí vymahatelné exekučně. Což znamená, že by investor v případě neuposlechnutí mohl dostávat opakovaně peněžité pokuty,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Stavební činností v parčíku se zabývá i Česká inspekce životního prostředí. Důvodem je podezření, že stavební firma poškodila kořenové systémy dvou stromů. Pokud se podezření prokáže, bude investor čelit sankcím. Kácení stromů radnice již před půl rokem nepovolila.

Záměr umožnit postavení polyfunkčních domů v prostoru za divadlem schválilo v roce 2009 tehdejší vedení města. Investor však nestihl ve stanoveném termínu projekt zrealizovat, proto požádal v roce 2011 radní o prodloužení smluv do konce letošního roku. Ti mu těsnou většinou vyhověli, své rozhodnutí odůvodnili tím, že nechtěli zabrzdit dlouho připravovaný projekt. Ani během následujících let však k zahájení stavby nedošlo.

Kvůli opakovanému nedodržení termínů rada města ztratila v investora důvěru. „S ohledem na jeho opakovaná prodlení s plněním termínů jsme již delší dobu měli pochybnost, zda je vůbec schopný polyfunkční domy postavit. O našem stanovisku jsme ho již informovali. To co nyní v parku předvádí, nás jen ujistilo, že rozhodnutí o ukončení spolupráce s ním bylo na místě,“ konstatoval Miroslav Adámek.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 16.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *