Studentská angažovanost a vášeň k hudbě oživují Zlín

Patti Zóna. Projekt, za kterým stojí tři studenti vysoké školy, kteří milují hudbu. Věnují se pořádání koncertů interpretů nejen z České republiky, ale také ze zahraničí. Snaží se tak přinášet do Zlína trošku odlišný pohled na hudební kulturu skrze alternativní a nové žánry, o čemž svědčí i jejich nadcházející akce, která se uskuteční ve středu 25. 10. ve zlínském klubu BLOK 12.

Marie, Matěj a Jiří. Tři spolužáci z Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, které pojí nejen přátelství, ale také láska k muzice. Právě oni jsou Patti Zóna, produkční a promotérská skupina fungující od října minulého roku, jež má za cíl oživovat zlínskou kulturní scénu. Začali se svojí činností z jednoduchého důvodu, jelikož jim zkrátka chyběla v jejich studentském městě podobná alternativa. V omezených podmínkách začali na maximum využívat svoji kreativitu a závisle jen na vlastních prostředcích uspořádali za rok své činnosti již 11 akcí.

Tou poslední byl koncert na Zlínském zámku ve spolupráci s Živým Zlínem v rámci evropského turné americké kapely Wild Arrows a českých Ette Enaka, známých například z festivalu Colours of Ostrava. Šlo o vůbec první jimi pořádanou venkovní akci, která se nesla v krásné atmosféře parku před zámkem a plápolajících ohňů. Dříve však pořádali koncerty výhradně v klubových či barových prostorech, zejména ve Sklepě 33 (bývalý LOFT) a v klubu BLOK 12. Jejich cílem je však dělat koncerty i na jiných, netradičních místech. ,,Chceme objevovat a hledat prostory a nové varianty, kam až se dá zajít a přinášet tak lidem zážitek nejen skrze hudbu, ale i samotný prostor a dávat tak koncertům něco navíc a oživovat zlínská místa“, odkrývá smělé plány projektu jedna z jeho členek Marie Ligocká.

O záměru Patti Zóny se můžete přesvědčit i vy sami již příští týden ve středu 25. 10. v prostorách klubu BLOK 12, kam zavítají vizuální Djs SPACE LOVE a LOWMOE, kteří budou hrát nejen v rytmu elektra, ale zároveň si budou hrát se samotným prostorem a smysly návštěvníků akce.

Publikováno: 18.10.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *