Tvoje rouška pomáhá, pošli ji dál a pošli to dál!

Radio Zlín cítí společenskou odpovědnost a jako významná součást mediálního prostoru ve Zlínském kraji pomáhá v boji proti šíření nákazy novým typem koronaviru. Ve svém vysílání odstartovalo výzvu „Tvoje rouška pomáhá, pošli ji dál”. Lidé mohou nosit nové i vlastnoručně vyrobené bavlněné roušky před sídlo stanice v Mladcové do speciálního stanu se sběrným boxem. Radio Zlín zároveň zřídilo informační most mezi krajem a významnými institucemi pro operativní předávání zpráv široké veřejnosti.

Vysílání Radia Zlín se v těchto dnech plní aktuálními informacemi v souvislosti s nákazou Covid-19. „V situaci, kdy většina rozhlasových stanic ve Zlínském kraji sídlí mimo region, cítíme informační povinnost k lidem, kteří nás poslouchají a ví, že v našem programu dostávají informace z jejich okolí maximální prostor. Máme kontakty, redaktory v terénu i skvělé moderátory, kteří nepřetržitě monitorují situaci a v okamžiku, kdy dostanou důležitou informaci pro všechny, zapínají mikrofon a pošlou ji dál”, říká programový ředitel Radia Zlín Michal Pistolas. Rádio odstartovalo projekt „Pošli to dál”, v rámci kterého funguje nonstop linka 800 511 611 a email poslitodal@radiozlin.cz. Právě sem míří informace z první ruky, ať už jsou to novinky ze Zlínského kraje, měst a obcí, policie, nemocnic nebo postřehy k situaci od samotných posluchačů.

V souvislosti s kritickým nedostatkem roušek se Radio Zlín rozhodlo pomoci jejich sbírkou. „Nové nebo bavlněné vlastnoručně vyrobené mohou lidé nosit do speciálního stanu, který se nachází přímo před budovou rádia v Mladcové. Posluchači v něm najdou sběrný box na roušky a druhý, určený pro vzkazy lidem, kteří denně riskují životy, aby nás ochránili před nákazou. Pozdravit můžou i rodinu a kamarády, se kterými nemůžou být v tak častém kontaktu. My vše pošleme dál”, dodává jednatelka stanice Petra Volfová. Darované roušky zamíří do nemocnic ve Zlínském kraji personálu, který je uvítá. Pomoc poputuje přímo tam, kde je nejvíc potřeba.

Radio Zlín podporuje také veřejnost v nošení roušek. Moderátoři se nechali na web radiozlin.cz nafotit v rouškách, aby tím dali najevo, že mít je na obličeji je v těchto dnech přirozené a není třeba se stydět. Jako jedna z prvních nasazuje stanice i nový singl skupiny Mirai „Dej si roušku”.

„Věříme, že tyto dny společnými silami zvládneme a ještě více se semkneme. Přes náš éter se budeme snažit i nadále šířit dobrou náladu”, dodává Petra Volfová.

Publikováno: 19.3.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *