Úsměvy smutných mužů finišují!

Hotovo, dotočeno, hlásí producenti nového celovečerního filmu s názvem Úsměvy smutných mužů, který se mimo jiné natáčel i ve Zlíně a okolí. Ve filmu se tak objeví nejen přední čeští herci, ale pozorní diváci v něm jistě poznají i některá známá zlínská místa jako je radnice, park Komenského nebo Baťův institut. Nyní mohou sami diváci podpořit natočení jednoho z triků. Snímek zamíří do kin už v květnu 2018.

 Opojně hořká komedie podle stejnojmenného knižního bestselleru Úsměvy smutných mužů vypráví osudy čtyř chlapíků, kteří se potkají v protialkoholní léčebně. Navzdory drsné zkušenosti však zažívají i zábavné situace a vznik nových přátelství.

Pro finální dokončení filmu však shánějí tvůrci pomocí kampaně na hithit.com finance na speciální trik. „K tomu, abychom nechali utéct hlavní postavu je potřeba udělat složitý filmový trik, který ale vůbec není levný. Stejně jako další filmové triky v tomto filmu, které však jako triky vůbec nemají vypadat a divák by si jich vůbec neměl všimnout. Vše musí být naprosto realistické. A k tomu potřebujeme ty nejlepší specialisty,“ vysvětluje autor námětu Josef Formánek, který sám překonal alkoholovou závislost a tato životní etapa se stala inspirací pro vznik jako knihy. Tvůrci potřebují vybrat 480 000 Kč. Pro ty, kteří na dokončení filmu přispějí, jsou připraveny dárky v podobě vstupenek na předpremiéru.

Jednou ze čtyř hlavních postav filmu je úředník Milan. Geniálního matematika, kterého kvůli alkoholu zavrhla celá rodina, ztvárňuje Jaroslav Dušek. Právě Milan v místních zlínských lokacích vypráví divákům svůj retrospektivní příběh. „Město Zlín film podpořil a přímo ve Zlíně jsme si vybrali společně se zástupci Statutárního města Zlína hned několik zajímavých míst, která se ve filmu objeví. Například park Komenského, Baťův institut 14ǀ15 nebo třeba radnice, kde Jaroslav Dušek hraje jednoho z radních zlínského magistrátu,“ upřesňuje režisér a absolvent zlínské vyšší odborné filmové školy Dan Svátek.

Vedle Jaroslava Duška se v protialkoholní léčebně sešli i další přední herci jako je David Švehlík, Jaroslav Plesl, Ondřej Malý nebo Simona Babčáková.  „Mottem snímku je Během proti chlastu, během proti osudu! Proto jsme příběh našich hrdinů zasadili i do prostředí velkých běžeckých akcí,“ upřesňuje režisér. První klapka dokonce padla na 2. ročníku festivalového půlmaratonu, ale jak už to tak u filmu někdy bývá, tyto záběry se nakonec ve snímku neobjeví.

Producentem filmu je zlínská společnost IS Produkce. Do projektu se jako koproducent zapojilo také filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín.  Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Úsměvy smutných mužů by měly mít premiéru v květnu 2018.

Více informací o sbírce na dokončení filmu najdete zde http://hithit.com/usmevy.

Publikováno: 21.3.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *