Úsměvy smutných mužů jdou do kin! Dorazí i Dušek.

Tragikomedie o chlastu, vůli a vesmíru. Tak zní podtitul nového českého filmu Úsměvy smutných mužů, který v 12. července 2018 vstupuje do kin. Ještě před oficiální pražskou premiérou se však tento snímek promítne ve Zlíně. Zlínští diváci ho budou mít možnost zhlédnout v pondělí 9. července 2018 ve 20.00 hodin v multikině ve Zlatém jablku.

Město Zlín si pro předpremiéru vybral režisér snímku Dan Svátek záměrně. „Ve Zlíně a jeho okolí jsme část filmu natáčeli,“ vysvětlil režisér. Ve Zlíně vznikl i klip k písni Davida Stypky „Kříž“, která je ústředním hudebním motivem filmu.

Úsměvy smutných mužů do Zlína přijede na předpremiéru uvést kromě režiséra Dana Svátka a spisovatele a autora námětu Josefa Formánka i herec Jaroslav Dušek. Dušek si ve snímku zahrál geniálního matematika Milana, kterého kvůli alkoholu zavrhla celá rodina. Právě Milan v místních zlínských lokacích vypráví divákům svůj retrospektivní příběh. „Ve filmu se objeví hned několik zajímavých zlínských lokací. Například park Komenského, bývalý baťovský areál nebo třeba radnice, kde Jaroslav Dušek hraje jednoho z radních zlínského magistrátu,“ upřesňuje režisér Dan Svátek. Kromě herce Jaroslava Duška na zlínské promítání přijali pozvání i herci Ivan Franěk, David Smečka, Anežka Zeminová, Marika Procházková nebo zlínská herečka Anna Randárová, kteří si ve snímku rovněž zahráli. Další role ztvárnili David Švehlík, Jaroslav Plesl, Ondřej Malý či Simona Babčáková.

Koproducentem filmu je zlínská společnost IS Produkce. Do projektu se jako koproducent zapojilo také město Zlín a filmové, kulturní a produkční centrum Filmový uzel Zlín. Společně s dalšími institucemi jako je zlínská filmová kancelář Zlín Film Office usilují o návrat filmového průmyslu zpět do Zlína.

Slavnostní premiéra filmu se bude konat 11. července 2018 v pražské Lucerně. Do kin pak snímek uvede společnost Bontonfilm o den později, 12. července 2018.

Více na www.usmevysmutnychmuzu.cz

Publikováno: 3.7.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *