UTB rozvíjí spolupráci s Čínou

O tom, že Čína je jednou ze slibně se rozvíjejících oblastí pro spolupráci, se znovu přesvědčili při návštěvě provincie Hebei zástupci UTB, prorektor Roman Prokop a děkanka Fakulty humanitních studií Anežka Lengálová.

Pracovní cesta se uskutečnila ve druhé polovině června a zástupce rektora zde podepsal smlouvu o spolupráci s jednou z místních univerzit, Hebei University of Engineering. Zlínští zástupci jednali také s vedením této univerzity o konkrétním naplnění této dohody, a to nejen při výuce studentů, ale i ve vědě a výzkumu. Čínská strana se zajímala především o možnost studia češtiny, protože v oblasti působí už dlouhá léta Farma čínsko-česko-slovenského přátelství. Důkazem propojení všech tří zemí je např.  pavilon České republiky z výstavy Expo v Šanghaji či Nitrianský vinný sklep.

Zástupci UTB jednali také s několika středními školami, kterým nabídli možnost vzdělávání jejich absolventů, a to jak v češtině, tak v angličtině.

„Spolupráce s čínskou stranou je pro nás perspektivní“, říká děkanka „Máme ambice získat akreditaci pro bakalářské studium čínštiny, takže naši studenti by pak mohli strávit nějakou dobu přímo v Číně a poznávat tamní kulturu na vlastní kůži.“

Publikováno: 7.7.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *