Vánoční stromky na zámku ozdobí herci a hudebníci ze Zlína

Na zdobení živých vánočních stromků zve Zlínský zámek v úterý 15. prosince. Do akce se zapojí nejen příchozí z řad veřejnosti, ale i zlínští herci Radoslav Šopík, Vojta Johaník a hudebníci Filharmonie Bohuslava Martinů Ivanka Kovalčíková, Michal Kubáč a další. Připraveno je také vánoční tvoření a další doprovodný program pro děti i dospělé.

Celkem deset živých vánočních stromků přichystali ve Zlínském zámku na „Zámecké zdobení vánočních stromečků s osobnostmi“, které se uskuteční 15. prosince od 15:30 hodin. „Bude záležet jen na vkusu a náladě účastníků, jak budou nakonec stromečky vypadat. Návštěvníci si mohou přinést vlastní ozdoby nebo si je vyrobit přímo na místě,“ uvádí podrobnosti Jarmila Záhorová, ředitelka společnosti Zlínský zámek, o.p.s. a dodává: „Ze známých osobností se do zdobení zapojí Ivanka Kovalčíková – koncertní mistr Filharmonie Bohuslava Martinů, první fagotista FBM Michal Kubáč, mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák, herci Městského divadla ve Zlíně Radoslav Šopík a Vojta Johaník, a další.“ Celé odpoledne bude moderovat zlínský herec Pavel Vacek.

Kromě výzdoby stromečků mohou návštěvníci už od 15:00 hodin tvořit v dílničkách a vyrobit si zde vánoční ozdoby a dekorace. Připraveny jsou také soutěže, například závod v nadělování dárků či maratón koled. O hudební doprovod se postará zlínský akordeonista Vojtech Szabó společně s mladými hudebními talenty Eliškou Lajdovou, Lenkou Dynkovou a Anetou Olivíkovou.

Vojtech Szabó je špičkový hráč na akordeon původem ze Slovenska. Od roku 2009 působí ve Zlíně, vyučuje na Základní umělecké škole. Koncertoval společně se Slováckým divadlem Uherské Hradiště, Filharmonií Bohuslava Martinů Zlín, Felixem Slováčkem, Pavlem Šporclem nebo Michaelem Kocábem a kapelou Pražský Výběr. V roce 2014 natočil své první akordeonové sólové album.

Občerstvení je zajištěno z lokálních surovin. Program bude ukončen v 17:30 hodin.

Více na www.zlinskyzamek.cz

Publikováno: 8.12.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *