Vánoční trhy 2017 – program

Dvacet jedna dní plných živé zábavy, voňavých dobrot na zahřátí a také možností pořídit zajímavý vánoční dárek. To vše a mnoho dalšího nabízí Adventní čas, jehož součástí je také Vánoční jarmark. Ten letošní začíná v neděli 3. prosince slavnostním rozsvícením stromečku. Samotný jarmark s mnoha desítkami prodejců odstartuje 9. prosince.

!PRO KOMPLETNÍ PROGRAM KLIKNI NA TENTO ODKAZ!

„Během Adventního času bude na náměstí působit několik desítek stánků s různými dobrotami a pochutinami, které k zimě neodmyslitelně patří. Devátého prosince pak začíná samotný Vánoční jarmark, se kterým přibude dalších více než 50 prodejců především řemeslných a rukodělných výrobků,“ vysvětlila Pavla Julinová, organizátorka zlínských jarmarků.  K zahájení trhů patří také rozsvícení vánočního stromu. Toho se tradičně ujme primátor města Miroslav Adámek.

„Rád vás zvu na předvánoční program na náměstí Míru. Přijďte na báječný svařák, užijte si podmanivou atmosféru a zajímavý program. Čas předvánoční je časem potkávání. Tak vám přeji, abyste ta pravá setkání zažili i na zlínském náměstí,“ vzkazuje obyvatelům města, ale i návštěvníkům z okolí Miroslav Adámek, primátor Zlína.

Kromě pestrého programu se mohou lidé letos těšit za zbrusu novou vánoční výzdobu města. V ulicích se již nyní objevuje sedm různých motivů. Nově použité LED diody jsou nejen spolehlivější působivější a bezpečnější, ale mají také nižší energetickou náročnost.

Samozřejmostí je každodenní hudební či jiná umělecká produkce. Představí se nejen místní populární uskupení, ale i celostátně známí umělci a kapely. Jmenovat snad nemá, vzhledem k množství a pestrosti vystupujících, ani význam. Vše podstatné je k nalezení v podrobném programu.

„I letos jsme se snažili myslet na všechny věkové kategorie, ale samozřejmě především na děti. Ty v programu najdou nejen řadu zábavných vystoupení, ale opět je pro ně nachystané Mikulášské odpoledne, promítání krátkých pohádek, různé fotokoutky, jízdy na ponících a kolotoče. Chceme u dětí také  podporovat tvořivost a kreativitu, takže jsou pro ně nachystané kryté dílničky, kde si mohou vyrobit spoustu dárečků a dekorací,“ prozradila Martina Lerlová, která program připravovala.

Zábava pro dospělé to však nebude jen o hudbě. Náměstí ožije i divadlem nebo vánočními dílnami. I letos si tak mohou lidé vyrobit vánoční dekorace pod vedením zkušené floristky Evy Daniekové. Letošní jarmark obsahuje i několik novinek a překvapení.

„Letošní největší novinkou je „Vánoční ulička“, neboli rozšíření jarmarku i do ulice spojující náměstí a tržiště. Je to dalším krokem k možnému budoucímu rozvoji jarmarku jak do prostor samotného tržiště, tak do prostor zámku a jeho okolí. Myslím, že takový rozvoj jarmarku by si krajské město určitě zasloužilo, ale samozřejmě bude mít i své kritiky. Uvažovali jsme i o kluzišti a „rozhledně“ na náměstí, ale ta nakonec nebude kvůli stavu budovy č. p. 10. Co se týká kluziště, tak letos bylo z bezpečnostních důvodů navrhováno právě před zlínským zámkem a to o rozměrech takřka až 18×18 metrů, ale vzhledem k ekonomické náročnosti, která by byla více než jeden milion korun, rada města tuto možnost pro letošní rok zamítla,“

upřesnil Jiří Korec, náměstek primátora pro oblast kultury, který se přípravě jarmarku věnuje. I letos se budou na horké nápoje prodávat originální hrnečky.

„Lidé mohli na Facebooku města hlasovat o tom, zda chtějí pít na jarmarku z takzvaných nick – nack kelímků, což jsou recyklovatelné plastové kelímky na opakované použití, nebo keramického hrnečku v designu typického plecháčku. Obě možnosti měly své zastánce. Keramický hrneček jich měl ale nesrovnatelně více. Proto tedy bude součástí letošního jarmarku,“ uvedla radní Jana Bazelová, která se přípravou předvánočních akcí ve Zlíně také zabývá. Letos bude na hrnečky použitý nový vánoční motiv, který byl vybrán na základě zaslaných návrhů Vás občanů města.

Zlínský vánoční jarmark bude zakončen 23. prosince ve 14. hodin.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 5.12.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *