Víkend plný premiér – ZFF 2020!

Jubilejní 60. Zlín Film Festival odstartuje ve Zlíně v náhradním termínu již 4. září. I tentokrát přinese více než 300 filmů z 50 zemí světa a již ve svém úvodu nabídne divákům hned několik speciálních premiér, které uvedou do kin početné filmové delegace. K jednotlivým premiérám je připravený i zajímavý doprovodný program.

Na návštěvníky festivalu tak čeká tzv. premiérový víkend, v rámci kterého se organizátoři rozhodli soustředit pozornost diváků právě na tyto filmy. „Chceme tím podpořit často mnohaleté úsilí tvůrců, které směřuje právě k divákům, v tomto případě k dětem či mladým lidem,“ uvedla umělecká ředitelka Zlín Film Festivalu Markéta Pášmová a dodala: „Ráda bych zdůraznila, že náš apel je o to  silnější v této komplikované době, která filmům není zrovna nakloněná. Velmi si přejeme, aby zlínské publikum pomohlo otevřít úspěšnou cestu těchto filmů ke svým divákům.“

Zahajovacím snímkem festivalu bude výpravná pohádka s hvězdným hereckým obsazením s názvem „Největší dar“, která se na festivalu představí divákům ve světové premiéře.  Při školní projekci ji uvidí první děti již v pátek 4. září v 10:00 hodin. Originální kostýmy z této pohádky si budou moci návštěvníci prohlédnout během netradiční módní přehlídky, kde se setkají také s hereckými představiteli.

V sobotu 5. září v podvečer pak bude na festivalu uvedený koprodukční snímek „Smečka“ z prostředí juniorského hokeje. Film reprezentuje Českou republiku v mezinárodní soutěži filmů pro mládež, a právě ve Zlíně, kde se snímek natáčel, bude k vidění vůbec poprvé.

Neděle 6. září potom nabídne divákům v 10.00 hodin premiéru koprodukčního slovensko-německého soutěžního filmu pro děti „Léto patří rebelům“ s českým hercem Pavlem Novým v hlavní dospělácké roli, který ve Zlíně odstartuje svou distribuční pouť po českých kinech.

Ve slavnostní distribuční předpremiéře se představí v neděli v 10.45 také animovaný povídkový film pro nejmenší s názvem „Mlsné medvědí příběhy“. Jeho uvedení ve Zlíně bude podpořeno například filmovými workshopy či čtením Černíkových knížek v Domě České televize na náměstí Míru.

Na 60. Zlín Film Festivalu se představí v premiéře celkem 158 snímků z 50 zemí světa. Festivaloví diváci tak budou mít opět jedinečnou příležitost nahlédnout do dětského světa prostřednictvím filmů z Jižní Koreje, Mexika, Austrálie, Španělska, Brazílie, Norska a mnoha dalších. Jubilejní 60. ročník Zlín Film Festivalu se uskuteční v náhradním termínu od 4. do 10. září.

Podrobné informace o těchto i dalších festivalových premiérách i doprovodném programu naleznete na www.zlinfest.cz

 Zlín Film Festival – Mezinárodní filmový festival pro děti a mládež je nejstarší a v současnosti největší filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Jeho prestiž se rok od roku zvyšuje nejen v rámci České republiky, ale také v zahraničí.

Posláním festivalu je prezentace celosvětové filmové tvorby pro děti a mládež, její zpřístupnění dětskému divákovi a rovněž vytvoření nabídky kvalitní alternativy k běžně dostupnému audiovizuálnímu obsahu. Důležitým aspektem festivalu je mladé diváky prostřednictvím filmu vzdělávat, rozšiřovat jejich povědomí o okolním světě, rozvíjet estetické, sociální a morální cítění. Cílem odborného programu je přispívat k rozvoji české kinematografie pro děti a mládež. Pořadatelem festivalu je společnost FILMFEST, s.r.o.

Publikováno: 1.9.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *