Vila půjde k zemi, už je rozhodnuto.

Dům na ulici Sokolská nedaleko centra Zlína bude stržen. Odpoledne došlo k samovolnému zhroucení jednoho z jeho rohů a budova je tak nestabilní. K demolici dojde v nejbližších hodinách, celá oblast je pro dopravu i pěší uzavřena.

Na místě zasahují složky Integrovaného záchranného systému, přítomni jsou i členové Bezpečnostní rady města, kterou svolal primátor Miroslav Adámek. „Lidé ze sousedícího domu budou na příkaz velitele zásahu z preventivných důvodů evakuováni, zajistíme jim odvoz i náhradní ubytování,“ prohlásil náměstek primátora Ondřej Běták.

Hasiči provedli na domu zajišťovací práce, které mají zabránit jeho zhroucení. „Stavební firmu, která dům rekonstruovala, jsme vyzvali k zahájení demolice objektu,“ uvedl Pavel Dekret z HZS Zlínského kraje.

Na možné zřícení domu upozornila jeho majitelka v pondělí odpoledne, v noci byla část objektu hasiči z bezpečnostních důvodů ubourána.

Situací se zabývá Odbor stavebních a dopravních řízení magistrátu. „Ve středu budeme jednat s majitelkou objektu o vzniklé situaci,“ sdělil  Petr Skácel, vedoucí Odboru stavebních a dopravních řízení magistrátu.

Dispečeři Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice nyní organizují dopravu po objízdných trasách. Na linkách vznikají zpoždění. „Reagujeme na vzniklou mimořádnou situaci a organizujeme provoz MHD po objízdných trasách stejným způsobem, jako jsme si to vyzkoušeli již včera večer,“ uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Uzavírka se týká trolejbusů na linkách 2, 4,8 a9 aautobusů na linkách 34,35 a36. Autobusy a trolejbusy, které jsou vybaveny pomocným dieselagregátem a mohou jezdit mimo trakční vedení, využívají objízdnou trasu po Benešově nábřeží. Trolejbusy bez dieselagregátu mohou jezdit směrem k Baťově nemocnici a zpátky do centra města pouze po zatrolejované Štefánikově ulici. Některé z nich se otáčejí v areálu vozovny DSZO. Od vozovny byl nasazen náhradní autobus, který obsluhuje zastávky na Zálešné, Padělkách, Kútech a otáčí se na točně Vršava.

Na linkách, kterých se uzavírka týká, vznikají zpoždění přibližně do deseti minut. Cestující jsou informováni zvláštními hláškami na informačních panelech na důležitých zastávkách. Rozsah zpoždění a reálný pohyb vozidel MHD mohou zájemci sledovat také online na internetu na stránce http://www.dszo.cz/online/.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 8.3.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *