Studenti připravili workshop o Zlíně v Tokiu

Tokio – Studenti Fakulty multimediálních komunikací UTB vedli v rámci Tokyo Design Weeku 2015 workshop pro děti o zlínské architektuře. Celá akce proběhla 26. října v souvislosti s výstavou Pairs In Squares, kterou se v Tokiu prezentuje ateliér Průmyslový design.

Expozice Pairs In Squares je nový projekt, který prezentují studenti Univerzity Tomáše Bati na japonském Tokyo Design Weeku 2015. V rámci 10 denního festivalu designu byli studenti osloveni, aby připravili workshopna libovolné téma.

,,Jako téma workshopu jsme zvolili zlínskou architekturu, jelikož si myslíme, že vedle Prahy, Českého Krumlova či Karlových Varů má i Zlín co nabídnout přijíždějícím turistům. Koncepce urbanizmu města Zlína je celosvětově unikátní a nám přišlo zajímavé to předat prostřednictvím workshopu pro děti návštěvníkům Tokyo Desing Weeku,“ řekl Ondřej Puchta, vedoucí projektu Pairs In Squares.

Cílem workshopu bylo vytvořit si stolní hru, jejíž hrací deska byla založena na mapě Zlína a jejíž figurky zobrazovaly baťovské domky. Děti si tak mohly v rámci jejich fantazie vytvořit vlastní Zlín a jejich rodiče a kolemjdoucí získat informace o městě a jeho architektuře.

Více informací o výstavě naleznete na www.pairsinsquares.com

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 2.11.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *