Závod horských kol Zlínská 50 je tady!

30. září letos pojedenácté ožije Zlín velkým cyklistickým závodem. Tradiční závod na ukončení sezony pod záštitou paní Dany Zátopové s předními českými jezdci i požitkáři v sedle kola, to je Zlínská 50! A jaké jsou letošní novinky?

„Jsme moc rádi, že vás můžeme pozvat na další ročník Zlínské 50,” říká hned na úvod hlavní pořadatel Ondřej Kobliha. A letos tato věta rozhodně není klišé, protože chybělo málo a svátek horské cyklistiky se ve Zlíně vůbec nekonal. ,,Rozšíření nákazy Afrického moru prasat a s tím spojené rozsáhlé zákazy vstupu do lesů na Zlínsku a Luhačovicku nás přinutily změnit jak trasu, tak i samotné zázemí závodu. Původní trasa vedla z více než jedné třetiny zakázaným prostorem, navíc hrozilo velké riziko rozšíření nákazy… Nebylo tedy možné tradiční trasu zachovat. Se změnou trasy jsme museli řešit i přesun areálu startu a cíle do jiných prostor. Prioritou bylo zachovat start a cíl v centru Zlína. Nově bude mít Zlínská 50 zázemí u Sportovní haly Euronics, která je od původního areálu u Prioru co by kamenem dohodil. Bezplatné parkování v centru bude zajištěno.”

Závodníci si mohou vybrat ze dvou tras, které povedou lesy v okolí Hradu Malenovice a Tlusté hory. Kratší FITka bude mít 15 km a 380 m převýšení, delší trasa 42 km a 1050 m převýšení. Kvůli výše popsaným okolnostem se delší trasa pojede na 3 okruhy.

,,Chceme, aby to na Zlínské 50 pořádně žilo a aby si závod užili jak závodníci, tak jejich doprovod. Asi jeden kilometr od startu bude na trase umístěna FANS ZONA, kde budou hostesky rozdávat fandítka, bude hrát hudba a společnými silami podpoříme závodníky. Díky okruhům tak budou moci diváci a doprovod fandit a povzbuzovat své favority několikrát, bez toho aby museli přejíždět,” popisuje další novinky Ondřej Kobliha.

,,Rádi bychom opět přivítali přední české závodníky. Minulých ročníků se zúčastnili například reprezentanti a profesionální jezdci Jan Škarnitzl, Jan Hruška, Martin Stošek, Petr Vabroušek nebo závodnice Jana Pichlíková či Irena Berková.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem příznivcům a závodníkům za podporu. Přišlo nám nespočet pozitivních zpráv. Pořádání letošního ročníku nebylo jednoduché, jsem moc rád, že lidé oceňují naše nadšení a že mají náš závod rádi… To je náš motor. Ještě jednou moc díky!!!” dodává za tým pořadatelů Ondřej Kobliha.

Prezentace bude otevřena v den závodu, tedy 30. 9. 2018, od 8:30 do 11:00. K závodu se můžete přihlásit na www.zlinska50.cz nebo přímo na místě, taktéž do 11:00. Start dlouhé trasy je ve 12:00, start krátké trasy ve 12:10. Vyhlášení vítězů proběhne v 16:00.

Publikováno: 24.9.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *