Závod horských kol Zlínská 50 zve na další ročník

V neděli 29. září odstartuje ve Zlíně už tradiční závod horských kol Zlínská 50. Zázemí závodu zůstává po kladných ohlasech z loňského ročníku pod Sportovní halou Euronics. Závodníci projedou po startu kolem baťovských domků do lesů nad Zlínem a budou pokračovat převážně po lesních cestách a pěšinách až na dohled Hradu Malenovice. Po cestě zpět vystoupají ke zlínskému Majáku. Zachován zůstává také okruhový charakter závodu. Krátká trasa se jede na jeden patnáctikilometrový okruh, dlouhá trasa pak měří 42 kilometrů a jede se na 3 okruhy. (Foto: Petr Tvarog)

Na trase přibyly dva nové úseky – v okolí malenovického hradu se pojede po úzké lesní pěšině v místech, kde se dříve jezdívaly památné cyklokrosové závody. Závodníci tak oproti loňsku vynechají prašnou ostrou zatáčku a zvýší se podíl terénu na trati. Druhou novou pasáží bude táhlý výjezd až k samotnému vysílači na Tlusté hoře s následným krásným sjezdem. Po těchto změnách dojde k mírnému prodloužení trasy, lehce se zvedne převýšení a zmenší se podíl asfaltových úseků na trati. Ovšem závodníci se nemusí obávat! Tyto změny jsou kosmetické a stále platí že Zlínská 50 je závod pro širokou veřejnost a zvládne ji opravdu každý.

Necelý kilometr od startu poblíž stezky zdraví vznikne na trati fanouškovská zóna, závodníci na dlouhé trase tudy projedou celkem třikrát a nabízí se tak výborná příležitost přijít jim zafandit.

Jak se už stalo tradicí, přivítáme ve Zlíně i špičkové české závodníky a reprezentanty. Ikonou Zlínské 50 je i veleúspúspěšná stálice českého MTB Jana Pichlíková, několikanásobná mistryně české republiky. Minulé ročníky ovládl Martin Stošek, který je letos nejlepším českým maratoncem a na Mistrovství světa v maratonu ve švýcarském Grächenu vybojoval krásné 7. místo. Pozvánku obdrželo i několik dalších výborných českých závodníků, necháme se překvapit, kdo z nich do Zlína přijede!

Samozřejmostí bude také doprovodný program. Těšit se můžete na bikovou školu techniky pod vedením závodníků Amenity Extremsport Zlín. O kulturní program se postará zpěvák původem z Walesu Dale B Williams.

Zlínská 50 má tendenci stát se rodinným pohodovým závodem na konci sezony, kde se na jedné startovní čáře potkají jak profesionální jezdci, tak nadšení amatérští sportovci. Snažíme se také nabídnout závodníkům i divákům maximální komfort a zábavu.

Prezentace bude otevřena v den závodu, tedy 29. 9. 2019, od 8:30 do 11:00. K závodu se můžete přihlásit přímo na místě do 10:30. Start obou tras proběhne letos najednou, a to ve 12 hodin. Vítězové závodu budou vyhlášeni v 16:00.

Více najdete na stránkách www.zlinska50.cz

Publikováno: 24.9.2019

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *