Závod horských kol Zlínská 50 zve na další ročník!

První říjnový den letos podesáté ožije Zlín velkým cyklistickým závodem. Trasa opět provede účastníky tím nejkrásnějším, co nabízí zlínské a luhačovické kopce. Připravena je i kratší varianta, která z velké části sleduje trať jedné z nejobtížnějších rychlostních zkoušek nedávné Barumky – kultovní Pinduly.


„Naším cílem je nabídnout jak závodníkům, tak široké bikové veřejnosti možnost příjemného rozloučení s pomalu končící cyklistickou sezonou,” říká hlavní organizátor Zlínské 50 Ondřej Kobliha. S tímto vědomím vytyčil jeho tým v kopcích Vizovické vrchoviny středně obtížnou trať, která je dostatečně náročná pro zkušené profíky a zároveň přijatelná i pro začínající závodníky anebo nadšené amatéry. Jejím vrcholem budou stejně jako před rokem vyhlášené Komonecké stezky, které se klikatí v lesích nad Luhačovickou přehradou. Start i cíl bude opět umístěn v samotném centru Zlína, které nabízí dostatek prostoru nejen pro početný peloton a jeho zázemí (včetně neplaceného parkování), ale i pro doprovodný program závodu.

Závodníci, kteří pojedou kratší – dvacetikilometrovou trasu, se až na Luhačovicko nedostanou, zato se mohou těšit na klikaté lesní cesty pod věhlasnou Pindulou, na krásné Jaroslavické Paseky i na průjezd místy, kudy měla vést zamýšlená Baťova dálnice. Trasa je vhodná i pro odrostlejší děti a určitě nikoho nezaskočí ani v případě, že zaprší. Vede totiž převážně po zpevněných, technicky méně náročných cestách. Také její převýšení je oproti delší – padesátikilometrové variantě, podstatně nižší (590 metrů). V závěru obou tras si závodníci vychutnají sjezd po zlínském lyžařském svahu, který bude určitě hodně obtížným finále.

Na loňskou účast olympionika Jana Škarnitzla letos naváže start úřadujícího mistra Evropy v kategorii Masters Adama Pilčíka. Obhajovat prvenství přijede loňský vítěz závodu Martin Stošek: „Ve Zlíně se mi vždy dařilo a loni se mi dokonce podařilo poprvé vyhrát v souboji se Škarnou. Letos opět přijedu po závodě KPŽ na Vysočině, takže doufám, že nohy budou dobré. Zdejší trať mi sedí, mám rád delší stoupání a těch je na trati hned několik. Na závod se těším a doufám, že se opět sejde kvalitní konkurence! ”

Mezi ženami pak zazáří letošní mistryně České republiky v maratonu horských kol Jana Pichlíková nebo dvojnásobná šampionka České republiky Irena Berková.

Čestnou záštitu nad závodem znovu převezme paní Dana Zátopková – legendární česká atletka, která právě na nedalekém zlínském stadionu kdysi potkala svého životního partnera, maratonce Emila Zátopka. Jejich život i kariéra se nesly v duchu fair-play i lásky ke sportu a pořadatelé Zlínské 50 věří, že právě tato filozofie bude také letos hlavním rysem jejich závodu. „Moc nás potěšily kladné ohlasy v cíli loňského ročníku. Naším přáním je, aby byli všichni startující, jejich doprovod i diváci spokojeni a závod si skvěle užili,“ slibuje za pořadatelský tým ředitel Zlínské 50 Ondřej Kobliha.

Prezentace bude otevřena v den závodu, tedy 1. 10. 2017, od 8:30 do 11:00. K závodu se můžete přihlásit přímo na místě, taktéž do 11:00. Start dlouhé trasy je ve 12:00, start krátké trasy ve 12:15. Vyhlášení vítězů proběhne v 16:00, před ním se můžete těšit mj. na vystoupení folklorního souboru Kunovjan či školu techniky jízdy na horském kole.

Více najdete na stránkách www.zlinska50.cz

Publikováno: 23.9.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *