ZFF2020 – čtvrteční program!

Sedmý den je závěrečným pro letošní jubilejní Zlín Film Festival. Na slavnostním galavečeru za přítomnosti kamer České televize vyhlásí vítězné filmy. Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež si osobně převezme herečka Eliška Balzerová. Pokračují projekce v klasickém kině i v Letňáku VIVA, u zámku zahraje Velký dechový orchestr města Zlína, pro děti poběží doprovodný program ve festivalových zónách.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI SEDMÉHO DNE:

Tisková konference k ukončení 60. ZFF, Kongresové centrum, Malý sál, 14.30 hodin

Galavečer – Slavnostní vyhlášení vítězných filmů, Kongresové centrum, 20.00 hodin

– Ceremoniál předání hlavních cen festivalu vítězům mezinárodních soutěží moderuje Jan Čenský. Udílení Zlatých střevíčků a dalších filmových ocenění nejlepším filmům v jednotlivých soutěžních kategoriích. Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež získá česká herečka Eliška Balzerová.

Slavnostní program bude v přímém přenosu vysílat ČT art od 20.15 hodin.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Dívky (režie:Pilar Palomero, Španělsko, 2020, 97 min.), Golden Apple Cinema 3, 18.30 hodin – Píše se rok 1992 a jedenáctiletá Celia studuje klášterní školu. Je poslušná, zodpovědná studentka a ohleduplná dcera. Příchodem nové spolužačky se jí otevírá malý průzor do úplně nového světa. Více zde.

SEKCE 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI:

2001: Vesmírná odysea (režie:Stanley Kubrick, USA, Velká Británie, 1968, 149 min.), Golden Apple Cinema 6, 17.30 hodin – „2001“ je příběhem o evoluci. V dávné minulosti někdo nebo něco umístilo na Zemi monolit (a pravděpodobně i jinde ve vesmíru) a pošťouchlo tím evoluci. Více zde.  

Číslo 7 (režie:Lourens Blok, Belgie, Maďarsko, Nizozemsko, 2015, 90 min.), Golden Apple Cinema 5, 19.30 hodin – Když se Sam probudí v přeplněném metru, nejenže vůbec netuší, jak a odkud se tam dostal, ale nepamatuje si ani své jméno. Více zde.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Spider-Man: Daleko od domova, Letňák VIVA, 20.00 hodin – Náš dobrý soused a superhrdina se vydá se svými kamarády Nedem, MJ a ostatními na prázdniny do Evropy. Petrův plán nechat na pár týdnů superhrdinství a užívat si vezme brzy za své, neboť Spider-Manovi zkříží cestu agent Nick Fury. Více zde.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Velký dechový orchestr města Zlína, ŠKODA AUTO sad Svobody, 19.00 hodin – Koncert známého hudebního tělesa.

100 let Asociace českých kameramanů a Klubu Českých Kino Fotografů, Vzdělávací komplex UTB U18 – Venkovní výstava, připomínka výročí 100 let od vzniku první české kameramanské organizace. Výstava potrvá do 30. 9.

Šedesátka, Kongresové centrum – foyer, 9.00-19.00 – Kompilace příběhů, vzpomínek, perliček a historek ze zlínského filmového festivalu. Výstava potrvá do 10. 9. Jednotlivé příběhy je možné zhlédnout také online na webu ZFF.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Dům České televize na náměstí Míru, 15.00 hodin – Talk-show ve festivalové kavárně ve čtvrtek moderuje Dana Morávková. Jejím hostem bude herečka Eliška Balzerová.  

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko Míru, 16.00 hodin – Příležitost k setkání a rozhovoru s herečkou a zpěvačkou Barborou Polákovou.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Náměstí Míru, 10.00-19.00

Dům České televize: 11.00 a 16.00 Taneční škola StarDance – zatančete si spolu s Alicí Stodůlkovou, 18.50 Čtení z knížky, a další.

Continental Barum zóna: studentský rallye simulátor Formule Student, jízda na koloběžkách, kreslení či vyplňování dětského kvízu za hodnotné ceny a samozřejmě nafukovací balónky.

– Stroj času: Tak kam to bude? Chcete se proletět časem a vidět Galavečer Zlín Film Festivalu v roce 2060? POZOR! Pouze na vlastní nebezpečí!
YuMi a Rubikova kostka: Dnes Rubikovu kostku skládá Robot – porazte YuMiho. Výzva pro dospělé i novou generaci! Každý den v pasáži OZC Zlaté jablko.

ŠKODA AUTO sad Svobody

Večerníčkovo kino: 10.00-12.00 Oslavte s Večerníčkem 55. narozeniny. Děti se mohou těšit na klasické seriály i na zbrusu nové pohádky.
– Kino Čas – projekce českých archivních hraných filmů pro děti a mládež: 13.00 Ať žijí duchové, 15.30 Dívka na koštěti

– Filmové workshopy: 15.00-18.00 Lunapark filmových vynálezů – jak se zrodil film, tvorba vlastních filmových příběhů (zámek, místnost 130), 15.00-18.00 Průchozí dílna materiálové animace – seznámení s technikou animace za pomocí přírodních materiálů (zámek, místnost 131)
PFNonwovens park Komenského

Virtuální galerie, venkovní výstava plná momentek z historie festivalu. Nainstalujte si mobilní aplikaci AR ZFF a užijte si Zlín Film Festival s rozšířenou realitou! Ve středu můžete navštívit roky 2010-2019.
– ASTRAnauti na planetě dětí – Tajemné bytosti a místa na stanovištích plných zábavy, pohybu a her.

– Sluníčko a Mateřídouška – Spousta zábavy a her pro malé i velké. V cíli na vás budou čekat skvělé odměny.

Mezi stěnami – Proč vůbec vznikne šikana? Jaké jsou typické znaky oběti šikany? Můžeš šikanované osobě nějak pomoct? Stan Fakulty humanitních studií, 13.00-17.00 hodin.
– Koncert: 20.30 Lucie Redlová & Garde

Více na www.zlinfest.cz a v mobilní aplikaci Zlinfest.

Publikováno: 10.9.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *