ZFF2020 – pondělní program!

Pondělí bude na festivalu patřit mladým talentům – letošní Young Stars zasadí tři nové stromy do festivalové aleje v Univerzitním parku, Nadační fond FILMTALENT Zlín pak vybere úspěšné uchazeče z řad začínajících tvůrců, mezi které rozdělí výtěžek z dražby filmových klapek. Premiéru bude mít německo-slovenský film Léto patří rebelům, jehož delegace se setká s diváky i na Červeném koberci. Poslední tři akce uzavřou odborný program Zlín Industry Days 2020.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI ČTVRTÉHO DNE:

Premiéra filmu Léto patří rebelům, Kongresové centrum, 10.30 hodin

– Premiérové uvedení německo-slovenského filmu režisérky Martiny Sakové, který je zařazený do Mezinárodní soutěže celovečerních filmů pro děti.

Sázení festivalového stromu s Young Stars, Univerzitní park, 10.00 hodin

– Tradiční sázení stromů do festivalové aleje za účasti Young Stars, kterými letos jsou čeští herci Josef Trojan, Tomáš Dalecký a Tomáš Mrvík.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Klub ošklivců (režie:Jonathan Elbers, Nizozemsko, 2019, 90 min.), Golden Apple Cinema 3, 16.00 hodin – Nový prezident bere image školy opravdu vážně, včetně vzhledu. Paul, jehož velké odstávající uši nelze při focení tříd přehlédnout, je tak s ostatními podobně „ošklivými“ dětmi poslán na „školní výlet“, kam se je prezident snaží „uklidit“. Více zde.

SEKCE 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI:

Videokouzelník Michal Orsava – Za oponou virálních videí, Vzdělávací komplex UTB U18, aula, 18.00 hodin – Beseda s tvůrcem virálních videí, která si získala oblibu miliónu lidí v Česku i za hranicemi. Známé jsou jeho parodie na trháky jako např. Harry Potter, Sám doma, Návrat do budoucnosti a Terminátor.

Jáson a Argonauti (režie:Don Chaffey, Velká Británie, 1963, 104 min.), Golden Apple Cinema 4, 19.00 hodin – Jáson zachrání Peliovi život. Ten však obsadí trůn, na který nemá nárok. Jásona tento vypočítavý vrah nabádá, aby pro záchranu svého života našel zlaté rouno – symbol královské moci. Více zde.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

Yesterday, Letňák VIVA, 20.00 hodin – Velmi neúspěšný písničkář Jack chce pověsit kytaru na hřebík. Pak ho ale v důsledku chvilkového záhadného globálního zatmění porazí autobus. A to zcela změní nejen jeho život a způsobí i jednu hudební katastrofu. Více zde.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Šedesátka, Kongresové centrum – foyer, 9.00-19.00 – Kompilace příběhů, vzpomínek, perliček a historek ze zlínského filmového festivalu. Výstava potrvá do 10. 9.

60 let SPOLU, PFNonwovens park Komenského – Venkovní výstava historických velkoformátových fotografií návštěvníků festivalu. Výstava potrvá do 14. 9.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Dům České televize na náměstí Míru, 15.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V pondělí jsou jeho hosty členové delegace k filmu Mlsné medvědí příbehy – Bára Příkaská a Kateřina Karhánková (15.00-15.30) a následně herečka Judit Bárdos (15.30 – 16.00).

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko Míru, 16.00 hodin – příležitost k setkání a rozhovoru s moderátory festivalu Janem Čenským, Danou Morávkovou, Romanem Vojtkem, Janem Onderem a dalšími.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Náměstí Míru, 10.00-19.00

Dům České televize: 11.00 DVA3 – vstupte do světa Minecraftu a dalších her. Moderují Naomi Adachi, Matyáš Valenta a Dave Fišer, 16.00 Písničkování s Majdou, a další.

– YuMi a Rubikova kostka: Dnes Rubikovu kostku skládá Robot – porazte YuMiho. Výzva pro dospělé i novou generaci! Každý den v pasáži OZC Zlaté jablko.

ŠKODA AUTO sad Svobody

– Večerníčkovo kino: 10.00-12.00 Oslavte s Večerníčkem 55. narozeniny. Děti se mohou těšit na klasické seriály i na zbrusu nové pohádky.
– Kino Čas – projekce českých archivních hraných filmů pro děti a mládež: 13.00 S tebou mě baví svět, 15.30 Lucie, postrach ulice

– Filmové workshopy: 15.00-18.00 Lunapark filmových vynálezů – jak se zrodil film, tvorba vlastních filmových příběhů (zámek, místnost 130), 15.00-18.00 Průchozí dílna ploškové animace – základní principy tvorby filmu (zámek, místnost 131)
PFNonwovens park Komenského

Virtuální galerie, venkovní výstava plná momentek z historie festivalu. Nainstalujte si mobilní aplikaci AR ZFF a užijte si festival s rozšířenou realitou! V pondělí můžete navštívit 80. léta (2. část).
– Moje dílna – výtvarné dílny, tvoření pro nejmenší a kreativní zábava pro větší děti či dospělé.

– Český rozhlas: 15.00 Festivalová Dílna malého novináře: Popiš, co vidíš.

Koncert: 20.30 Ateliér

Univerzitní centrum U13

– Virtuální realita: 12.30-17.00 hodin – Výlet pod hladinu moře, možnost vyzkoušet hru od českých vývojářů BEAT SABER, zasednout do kokpitu supersportu. Virtuální kino: 12.30-17.00 hodin – Pohádkové VR filmy od předních světových producentů. Přístupné po předchozí rezervaci.

ZLÍN INDUSTRY DAYS 2020 – ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

FILMTALENT Pitching Forum, Kongresové centrum, Malý sál, 10.00-13.00 hodin – Finální prezentace postupujících filmových projektů studentů a mladých začínajících tvůrců, kteří se ucházejí o finanční podporu z Nadačního fondu FILMTALENT ZLÍN. Vstup volný, bez předchozí registrace. Jazyk: čeština.

Fuck Up Afternoon na téma Film, Kongresové centrum, Malý sál, 14.00-15.30 hodin – Známé osobnosti ze světa audiovize, které jsou spojovány hlavně s úspěchy, před publikem shrnou své nejhorší přešlapy a promluví o tom, v čem je daný neúspěch posílil. Vstup volný, bez předchozí registrace. Jazyk: čeština.

Více na www.zlinfest.cz a v mobilní aplikaci Zlinfest.

Publikováno: 6.9.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *