Zlín i v roce 2016 ožije akcemi v ulicích

Oblíbené akce jako Kejklířský jarmark, Vydržíš co primátor! či Hudební legendy Zlínska, ale i řada novinek: Férová snídaně, Cesta do pravěku nebo třeba Zlín dětem. Již v březnu odstartuje nový ročník akcí pro veřejnost Živý Zlín , známý v předchozích letech jako Živé (nejen) náměstí.

„Nabídka se nám rozrůstá, už nejde jen o náměstí Míru a blízké okolí, ale o celé město. Jsme za to rádi. Věříme, že i letos si připravované akce najdou své návštěvníky, malé i velké,“ řekl náměstek primátora Ondřej Běták, který za vznikem projektu stojí.

Cílem Živého (nejen) náměstí a nyní Živého Zlína je nabídnout veřejnosti možnost zdarma se pobavit na zajímavých akcích a tím oživit veřejná prostranství. Na počátku šlo především o náměstí Míru, postupně se ale program přesouval i do okolí nebo na sídliště Jižní Svahy. V tomto trendu bude projekt pokračovat.

Letošním garantem programu bude Městské divadlo. „Zpracoval jsem koncept, který navazuje na to dobré, co se povedlo. Kromě toho se ale pokusíme posílit myšlenku zapojit do projektu aktivně co nejvíce Zlíňanů. V tomto smyslu si myslím, že je projekt pro budoucnost města zcela zásadní šancí,slíbil Petr Michálek, ředitel Městského divadla.

Hned na úvod nabízí organizátoři soutěž na vytvoření loga projektu Živý Zlín. Mělo by být originální, nezaměnitelné a nadčasové, nejlépe s návazností na předchozí grafický symbol Živého (nejen) náměstí. „Soutěže se může zúčastnit kdokoliv. Autor vítězného loga, které vybere nezávislá porota, se může těšit na odměnu 20 tisíc korun,“ sdělil Petr Michálek.

 

Živý Zlín – úvodní akce programu:

26. března – Velikonoce v parku, 12 – 17 hodin, park Komenského

22. dubna – Přidejte se k nám, 16 – 19 hodin, náměstí Míru

30. dubna – Putování za tajemným zlínským hradem, 12 – 17 hodin, park Komenského, hrad Malenovice

14. května – Férová snídaně, 9 – 11 hodin, Gahurův prospekt

21. května – Obří deskové hry, 12 – 19 hodin, park Komenského

10. června – Vydržíš co primátor, 10 – 13 hodin, náměstí Míru

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 2.3.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *