Živý Zlín 2017

Projekt Živý Zlín, známý v předchozích letech jako „Živé náměstí“ a „Živé (nejen) náměstí“ v roce 2017 běží už čtvrtým rokem. Nabízí veřejnosti možnost setkávat se při kulturních, sportovních a společenských akcích pořádaných na veřejných místech města zdarma. Obyvatelé Zlína mohou být součástí jednotlivých projektů aktivně, podílet se na realizaci, či být samotnými aktéry. Živý Zlín spolupracuje s řadou pořadatelů, jednotlivců i organizací ve městě a je iniciátorem akcí, projektů i výzev. Garantem programu je opět Městské divadlo Zlín ve spolupráci se statutárním městem Zlín. Následující projekty financuje Živý Zlín:

  1. 4. Velikonoce v parku (Park Komenského Zlín, 14 – 18 hod) – Inspirace Zlín
  2. 4. Přidejte se k nám (Náměstí Míru, 15.00 – 19.00) – Marty production
  3. 4. Putování za tajemným hradem (vychází se z p. Komenského, 12 – 16 hod) – Inspirace Zlín

VÝZVA PRO POULIČNÍ MUZIKANTY – Živý Zlín (do konce dubna)

VELIKONOCE V PARKU

Už podruhé se bude ve Zlíně konat rodinná akce Velikonoce v parku. Uskuteční se v sobotu 15. dubna od 14 do 18 hodin v krásném parku Komenského. Tato jarně laděná akce bude společnou oslavou Velikonočních svátků a jara. Pro děti budou připravena poznávací zastavení s jarní tématikou, pletení pomlázky, výtvarné aktivity, zdobení vajíček a řemeslné dílničky. O kulturní program se postarají Bartošův dětský folklorní soubor, Dětský folklorní soubor Trnečka a Malá Vonica s jarním pásmem. Součástí akce bude minijarmark. A jaké je vstupné na akci? Pouze vajíčko, které si děti zdobí s Mojí dílnou. V případě špatného počasí se akce ruší. Pro Živý Zlín pořádá Inspirace Zlín.

PŘIDEJTE SE K NÁM

Prezentace a aktivity charitativních organizací. Výtvarné dílny a herny pro děti. Pohybové soutěže, taneční vystoupení s rodiči a dětmi, tancování a bubnování se seniory i handicapovanými občany, pohybové aktivity. Vystoupí Jazzbook, Jumping Drums – bubnování pro radost a další. Akci připravila Marty Production.

PUTOVÁNÍ ZA TAJEMNÝM HRADEM

Druhý ročník akce si klade za cíl informovat obyvatele Zlína (od rodin s dětmi až po seniory) o zapomenutém zlínském hradu, který byl postaven ve 13. století na kopci Hradisko, asi kilometr jižně od centra Zlína. Právě touto akcí chceme ukázat cestu k zapomenutému místu. Putování za tajemným zlínským hradem začne ve 12 hodin v parku Komenského, kde všichni účastníci obdrží mapy a po vyznačené trase se vydají na kopec Hradisko. Cesta lesním terénem v pohodovém tempu trvá necelou hodinu. Bude zpestřena středověkými úkoly. Akce bude takovým happeningem a oslavou historie zlínského hradu. Na místě byla vloni slavnostně odhalena informační cedule, která zde zůstane natrvalo. Akce bude zpestřena výklady o historii zlínského hradu, vystoupením šermířských skupin a občerstvením se středověkou tématikou. Pořadatelem je Inspirace Zlín

VÝZVA ŽIVÉHO ZLÍNA: Hledáme pouliční muzikanty! Ukaž co umíš 2017!

Živý Zlín startuje druhý ročník Festivalu pouličních muzikantů a vypisuje výzvu: Ukaž co umíš! Muzika patří do ulic, pouliční muzikanti proto nesmí chybět. A my hledáme ty odvážné napříč žánry, jednotlivce i malá seskupení.

Zašli audio/AV nahrávku svého výkonu (maximálně 3 songy) společně s tvým kratičkým popisem a fotkou do konce dubna na info@zivy-zlin.cz

Vybrané interprety bude možné opět slyšet v květnu a červnu v parku Komenského živě a následně pro ně, na základě soutěžního videa, bude možné hlasovat. Letos o vítězi, který dostane na své hudební aktivity vklad 3000 korun, kromě veřejnosti rozhodne také odborná porota. Vyhlášení bude v září.

Na květen připravujeme: Cyklojízdu s MDZ, Zlín Slow Restart Fashion, Férovou snídani, happeningy, Festival pouličních muzikantů, či Živý podnik

Publikováno: 18.3.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *