Živý Zlín?! I díky Tobě!!

Chcete se podílet na aktivitách ve veřejném prostoru města? Máte díky projektu Živý Zlín možnost.

Právě teď můžete zaslat svůj nápad, či návrh na kulturní, sportovní nebo společenskou akci či aktivitu, která by osvěžila veřejný prostor Zlína. Do konce září se tak mohou hlásit jednotlivci, stávající i noví pořadatelé, organizace i skupiny na email info@zivy-zlin.cz. Je třeba doložit popis akce, položkový rozpočet (maximální výše 50 tisíc korun), návrh termínu a místa i dlouhodobou vizi, akce musí být uskutečněna zdarma ve veřejném prostoru města.

Živý Zlín připravuje v průběhu roku téměř 70 akcí na různých místech města. Aktivity jsou pro širokou veřejnost zdarma. Nabízí startovací platformu pro místní začínající hudebníky, setkávání komunit, připravuje série koncertů, sportovní akce, akce pro rodiny – lampionový průvod, Sousedské besedování, Pohádkování i komorní koncerty v parku. Z části projekt tvoří externí pořadatelé, kteří získali finanční podporou Živého Zlína – Žijeme středověkem, Dýňobraní, Koloběžkový biatlon, Dny architektury, Graffiti city,..

VÝZVA PRO POŘADATELE: Tvořte s námi Živý Zlín!

POPIS:
Organizační tým projektu Živý Zlín vydává výzvu k zaslání návrhů na akce ŽZ pro rok 2020.

Návrhy lze zasílat do 30. 9. 2019 na email info@zivy-zlin.cz.

Výzva je určena pro stávající i nové pořadatele, organizace, firmy, či jednotlivce.

Kritéria:
· akci je možné uskutečnit ve veřejném prostoru města Zlína zdarma pro veřejnost
· rozpočet nepřesáhne částku 50.000,- Kč
· důraz je kladen na inovaci, kreativitu a možnost zapojit publikum přímo do dění
· součástí návrhu musí být: popis akce, položkový rozpočet, návrh termínu a místa, nástin dlouhodobé vize rozvoje projektu (u stávajících pořadatelů)


Organizační tým se zavazuje, že pokud bude projekt vybrán, zadá ho pořadateli, který projekt navrhl.

Živý Zlín v září

Konec prázdnin můžete oslavit v rytmu salzy!

Naprosto jedinečnou událostí jsou páteční taneční školy. První z nich bude ještě v letní náladě 30. srpna v parku Komenského za Zlínským klubem 204. Taneční studio Salza Zlín umí nejenom naladit publikum, ale skvělý tanec se můžete i naučit. Pro povzbuzení bude na místě mobilní bar. Učit se různým druhům tance se zlínskými soubory nebo studii můžete ještě následující tři týdny.

Potkej Zlín: Od cihly k panelu – cyklus procházek s odborníky

Velmi oblíbené poznávání města formou tématických procházek prostřednictvím odborníků ze zlínského spolku aArchitektura tentokrát nabídne rozšíření tématu „Od cihly k panelu“. Procházka představí stavební vývoj budov až po první panelák typu G40, i další zajímavé a nepříliš známé experimenty, které panelová výstavba v průběhu od třicátých do šedesátých let let prošla. Sraz: Díly VI 3920, před Cukrárnou Díly ve 14 hodin.

Běž!Běž! – hravé rodinné odpoledne

Hravé odpoledne pro širokou veřejnost v parku Komenského nabídne v polovině září opět řadu aktivit – pohybové workshopy, zábavu, tvořivé dílny, ale také tipovací soutěž – projdi ovál a tipni kolik má metrů. Zapojit se také můžete do happeningu „Stopy Zlína“. Akce se uskuteční v rámci Evropského týdne mobility a pořádá ho Odbor životního prostředí a zemědělství a Živý Zlín.

Lampionový průvod & ohňová show

Další ročník „lampioňáku“ půjde v 19.30 od horní části Náměstí T. G. M. (sraz pod Památníkem T. Bati), po náměstí, Gahuráku, podchodem na náměstí Práce, projdeme areálem Svit kolem autobusového nádraží podchodem do Sadu Svobody ke zlínskému zámku, kde na vás čeká ohňová show a překvapení. Na zámku bude tématické občerstvení a tvořivá dílnička pro méně zdatné chodce od 18.00. Přidat k průvodu se můžete kdykoliv po trase.

Žijeme středověkem

Čtvrtý ročník rodinné zážitkové akce je opět součástí projektu Živý Zlín a připravil ho spolek Inspirace Zlín. Program je zaměřený na rekonstrukci dávných středověkých řemesel a proběhne v sobotu 21. září od 10 do 17 hodin v Sadu Svobody u zlínského zámku. Zážitková středověká akce představí někdejší řemesla – bednáře, krejčího, zpracování vlny, kováře, ranhojiče, písařku,.. Těšte se na ukázky soubojů, historické přednášky, středověké hry, mletí mouky, pečení placek či výrobu svíček. Díky sdružení Čeládka řemeslná se na akci chystá také středověká kuchyně.

Kalendář Živý Zlín v září

30. 8. Roztančený park(et) – Salza Zlín, 18.00 / park Komenského

1. 9. Potkej Zlín: od cesty k panelu

6. 9. Cirkusový workshop: Klaun Bailo & Klaun Pepa / 15.30

6. 9. Roztančený park(et) – Vonica 80 a CM, 18.00 / park Komenského

12. 9. Zlín slow fashion restart – SUTU – 15.30 / park Komenského

13. 9. Roztančený park(et) – VŠ Fortuna Zlín , 18.00 / park Komenského

15. 9. Běž!Běž! – rodinné odpoledne 15.00 / Park Komenského

17. 9. Pouliční koncert a tvořivé odpoledne s Nadějí, 15.30 / Park Komenského

20. 9. Lampionový průvod & ohňová show 19.30 od památníku T. Bati k zámku

21. 9. Žijeme středověkem 10.00 / Zlínský zámek

27. 9. – 2. 10. Dny architektury / Zlín

29. 9. Podzimní hudební bazárek, 10. 00 / Zámek Zlín

29. 9. Zlínská 50 / Zlín

Publikováno: 10.8.2019

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *