Živý Zlín – program na červen!

Živý Zlín připravil vůbec největší počet aktivit v letošní sezóně právě v červnu. Hudební akce nabídnou klasiku, pouliční muzikanty i známé kapely, pro rodiny je připraven další ročník akce Pohádkování, která nabídne v programu vystoupení provazochodce, klauny chůdaře, či divadlo.

KONCERTY

Netradiční série komorních koncertů v parku Komenského nabídne tři hudební perličky. První koncert bude patřit famóznímu akordeonistovi Vojtechovi Szabó. O další dva koncerty se opět postarají filharmonici – a tak se můžeme těšit například na známé melodie světových autorů v podání klarinetového kvarteta, atraktivní bude také koncert Tria Ligneus (hoboj, klarinet, fagot), které si tentokrát přizvalo hosty – kolegy z filharmonie (housle, violoncello).

POHÁDKOVÁNÍ – chůdaři, artisté, klaun, divadlo i workshopová zóna

15. 6., 14.00 – 18.00, park Komenského Zlín

Největší událostí pro rodiny bude velmi pestrý druhý ročník akce Pohádkování. Čeká nás klaunské chůdařské duo Klaunůto, představení OnTheRoad (provazochodec, akrobacie v kruhu, artisté – Cirkus trochu jinak), pohádkový kabaret Tůdle Nůdle divadla Scéna, workshopová a tvořivá zóna, pohádkový les s DDM Astra, IQ Play herna Inspirace Zlín, klaun Brdík se svou show, Brick by brick herna i pohádkové vystoupení HŠ Yamaha i dobroty.

OBLÍBENÉ

V parku Komenského se ještě několikrát setkáte s pouličními muzikanty – jejich koncert 20. 6. navíc doplní i speciální workshop. Přijďte si do Parku Komenského poslechnout nadějné talenty zlínské hudební scény a ušít tašku či obal na telefon z použité reklamní plachty nebo vyrobit náušnice z PET lahve s ReTrace.

Cirkusové workshopy nabídnou tradičně zajímavé aktivity i speciální program s klaunem Pepou a jeho kolegy.

Oblíbené jsou procházky s odborníky z aArchitektury z cyklu procházek po Zlíně: Potkej Zlín. Za pozornost stojí také pro veřejnost (od 6ti let) otevřený koloběžkový biatlon, či vždy velmi úspěšné hudební rozloučení se sezónou Městského divadla Zlín na náměstí.

SVÁTEK HUDBY VE ZLÍNĚ slaví 20 let!

Dvacáté výročí Svátku hudby ve Zlíně se pořádající Hudební kutloch rozhodl pozvat i zajímavé hudební hosty a nabídnout hudební zážitky napříč žánry a věkovými kategoriemi. Před zámkem navíc bude tématická tvořivá dílna pro děti a malování na obličej.

MÁTE RÁDI ŠIFROVAČKY?

Akce s názvem Luštěniny je určena široké veřejnosti, nadšencům i rodinám, i úplným začátečníkům! Pojďte si zkusit vyluštit neIT šifry vytvořené ajťaky a zasoutěžit si o zajímavé ceny. Zúčastnit se můžete sami, nebo v týmu.

KOLOBĚŽKOVÝ BIATLON O POHÁR PRIMÁTORA

Kdokoliv z široké veřejnosti může zkusit štěstí a přihlásit se, registrace i zapůjčení koloběžky je zdarma (do naplnění kapacity). Nejlepší získají zajímavé ceny. Druhý ročník koloběžkového biatlonu letos proběhne pod záštitou primátora města Zlína Jiřího Korce. Biatlon je určen pro rodiny s dětmi od 9 let, jednotlivce, družstva – štafety po 4 osobách. Ostatní mohou fandit! Na místě je také připraven doprovodný program se sportovním vystoupením a tvořivou dílnou pro děti.

SKOČ DO PRÁZDNIN! Akční a kreativní odpoledne s Unií Kompas

Žonglovací workshop, graffiti, stolní fotbálky, slackline, malování na obličej, šifrovačka, bubnování, možnost vyzkoušet si tzv. opilecké brýle, či koncert kapely Sympl! To je pestrá nabídka netradičního odpoledne, které pro vás v rámci Živého Zlína připravila Unie Kompas.

Přehled akcí:

2. 6. Zlínské harfy pod lipami / nám. Práce / 16.30

5. 6. Živé Jižňáky /plocha před kostelem /15.00

7., 13. a 18. 6. Komorní koncerty v parku Komenského / od 18.00

7. 6. Cirkusový workshop / park Komenského/ 16.00

11. 6. Pouliční koncert / 16.30 park Komenského

15. 6. Pohádkování / od 14.00 park Komenského

16. 6. Koloběžkový biatlon / 13.00 sad Svobody

20. 6. Pouliční muzikanti a recyklační workshopy / od 15.30, park Komenského

21. 6. Svátek hudby a dílnička pro děti / před zámkem 16.30

22. 6. Luštěniny / 13.00, platforma 14|15 Baťova institutu

23. 6. Živá hudební neděle – Yamaha band / před zámkem 16.30

23. 6. Potkej Zlín – Den pracujících / 14.00

25. 6. Rodinné odpoledne s Unií Kompas / od 13.00 park Komenského

27. 6. Rozloučení se sezónou MDZ / náměstí Míru 17.00

30. 6. Živá hudební neděle – Jazzzubs a Hostband / před zámkem 16.30

7. 7. Živá hudební neděle – Zetor / před zámkem 16.30

Publikováno: 13.6.2019

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *