Zlaté jablko modernější!

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko má za sebou úspěšný rok. Svědčí o tom i ekonomické ukazatele, které dosahují rekordních hodnot. V roce 2015 zaznamenalo centrum výrazný nárůst hrubého obratu o více než deset procent proti předcházejícímu roku. Každoročně se zvyšuje i počet návštěvníků, kteří sem zavítají. Za rok 2015 se jejich počet zvýšil o více než tři procenta, celkově jich do Zlatého jablka přišlo přes 6 300 000.

Tradičně nejsilnějším měsícem byl v loňském roce prosinec, kdy návštěvnost dokonce překročila rekordní hodnoty v historii centra. „Dva dny před štědrým dnem se návštěvnost vyšplhala až téměř ke 37 000 návštěvníků za den,“ uvádí ředitel centra Jiří Kratochvíl. Mimořádně vysoká byla v prosinci také průměrná denní návštěva, která se pohybovala kolem hranice 25 000 lidí.

„Vynikající obchodní výsledky posledních let i zájem o pronájem nových obchodních ploch ze strany nájemců, se pro nás staly impulsem k úvahám o dalším obchodním rozvoji a rozšíření našeho centra v budoucích letech,“ naznačuje Jiří Kratochvíl.

Významnou součástí obchodního centra je i jediné multikino v kraji, pro které byl loňský rok po roce 2010 druhým nejúspěšnějším v historii. „Golden Apple Cinema zaznamenalo meziroční nárůst obratu o více než 16% a zvýšení počtu diváků o více než 12%,“ hodnotí situaci ředitelka multiplexu Magalena Sokolová.

V roce 2015 provedlo vedení Zlatého jablka dosud největší investici od jeho otevření, která souvisela s revitalizací centra. Díky ní došlo nejen k čištění fasády, nové výmalbě společných prostor, ale například také úklidu a čištění podchodu, chodníků a bezprostředního okolí centra. Také v roce 2016 plánuje Zlaté jablko velkou investici tentokrát směřovanou do přilehlého parkovacího domu. Zde by měl být už během jarních měsíců zprovozněn nový parkovací systém. „Tento inteligentní systém by měl motoristům mimo jiné přinést další možnosti úhrady parkování prostřednictvím kontaktních i bezkontaktních karet, sms, aplikací pro chytré telefony, QR kódů a dalších moderních způsobů plateb, vysvětluje Jiří Kratochvíl a dodává: „navíc stálým návštěvníkům parkoviště umožní čerpat výhody nového věrnostního systému.

Parkovací dům dnes nabízí na čtyřech podlažích 270 parkovacích míst. Od začátku dubna 2015 zde mohou majitelé elektromobilů využívat i jedinou dobíjecí stanici ve Zlínském kraji. „Díky příznivé ceně a strategické poloze je kapacita parkovacího domu každý den ve špičku plně vytížená,“ říká Jiří Kratochvíl a doplňuje „v loňském roce se počet zaparkovaných vozů dokonce zvýšil o téměř 4%. V souvislosti s tím proto uvažujeme o jeho rozšíření, které by v budoucnu mohlo být vyřešeno přístavbou dalšího patra.“

Zlaté jablko je dílem architekta Svatopluka Sládečka, který citlivě vyplnil roh hlavního zlínského náměstí a začlenil do stavby i původní historickou budovu Záložny. Stavba Zlatého jablka byla zahájena na podzim 2006. Projekt přišel na zhruba 750 milionů korun. Slavnostní otevření centra proběhlo 16. května 2008. Centrum nabízí na více než 13.000 metrech čtverečních osm desítek obchodních jednotek, kromě obchodů je zde i multikino, restaurace, supermarket a různé služby.

Více na www.zlatejablko.cz

Publikováno: 10.2.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *