Zlaté jablko slaví osm let nakupování.

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko v těchto dnech završilo osm let svého úspěšného provozu ve Zlíně. Navázalo na bilanci předchozích let a opět zaznamenalo meziroční zvýšení hrubého obratu i nárůst návštěvnosti. Ta v roce 2015 překonala hranici 6,3 milionu návštěvníků. Výhodou Zlatého jablka je zejména propojení komfortního nakupování se zábavou. Aktuálně chystanou novinkou je inovovaný parkovací systém a věrnostní program pro uživatele parkoviště.

Zlaté jablko, obchodní a zábavní centrum umístěné na zlínském náměstí Míru, se za osm let své existence stalo vyhledávaným cílem nejen při cestách za nákupy, ale i za zábavou. Kromě nabídky řady obchodů, poskytovatelů služeb, restaurací, kaváren a multikina se snaží zákazníkům přinášet každý měsíc také exkluzivní program.

Dvakrát do roka pořádáme night shopping spojený se slevami i zábavným programem, hostíme výstavy i akce pro děti. O Vánocích jsme poprvé otevřeli kluziště na náměstí, které se setkalo s velkým ohlasem,“ popisuje doprovodné aktivity ředitel centra Jiří Kratochvíl.

Úspěšné aktivity se pak promítají i do růstu obratu a návštěvnosti centra. V letech 2014 i 2015 zaznamenaly rekordní hodnoty, když obrat v obou letech meziročně narostl o deset procent a návštěvnost o tři procenta. „Tempo růstu navíc pokračuje i dál, v prvním čtvrtletí letošního roku jsme opět dosáhli o tři procenta vyšší návštěvnosti, desetiprocentní nárůst hrubého obratu a počet parkujících vozidel je větší o tři procenta, což jsou čísla až neuvěřitelná,“ konstatuje Jiří Kratochvíl.

V rámci dalšího zlepšování a rozšiřování svých služeb se nyní Zlaté jablko zaměřilo na nabídku parkování. Jako dárek k osmým narozeninám přinese v létě návštěvníkům, nový parkovací systém v přilehlém parkovacím domě. „Tento inteligentní systém by měl řidičům mimo jiné poskytnout další možnosti úhrady parkování prostřednictvím kontaktních i bezkontaktních karet, sms, aplikací pro chytré telefony, QR kódů a dalších moderních způsobů plateb. Stálým návštěvníkům parkoviště navíc umožní čerpat výhody nového věrnostního systému,“ představuje novinky Jiří Kratochvíl.

Parkovací dům dnes nabízí na čtyřech podlažích 270 parkovacích míst. Od začátku dubna 2015 zde mohou majitelé elektromobilů využívat i jedinou dobíjecí stanici ve Zlínském kraji. „Díky příznivé ceně a strategické poloze je kapacita parkovacího domu každý den ve špičku plně vytížená,“ říká Jiří Kratochvíl a doplňuje: „v loňském roce se počet zaparkovaných vozů dokonce zvýšil o téměř 4 %. V souvislosti s tím proto uvažujeme o jeho rozšíření, které by v budoucnu mohlo být vyřešeno přístavbou dalšího patra.“

Zlaté jablko je dílem architekta Svatopluka Sládečka, který citlivě vyplnil roh hlavního zlínského náměstí a začlenil do stavby i původní historickou budovu Záložny. Stavba Zlatého jablka byla zahájena na podzim 2006. Projekt přišel na zhruba 750 milionů korun. Slavnostní otevření centra proběhlo 16. května 2008. Centrum nabízí na více než 13.000 metrech čtverečních osm desítek obchodních jednotek, kromě obchodů je zde i multikino, restaurace, supermarket a různé služby.

Publikováno: 16.5.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *