Ve Zlatém Jablku vystavují fotografie hvězd českého filmu

V hlavní galerii Zlatého jablka jsou k vidění unikátní velkoformátové fotografie časopisu Xantypa. Ke 20. výročí tohoto kulturně-společenského měsíčníku vznikla putovní výstava zachycující významné české herce a herečky, které v redakci Xantypy nafotili v průběhu 20ti let. Výstava bude v obchodním centru umístěna až do 17. června.

Ojedinělá výstava provede návštěvníky světem filmu a hereckých hvězd. Na formátu 90 x 120 cm se tak mohou lidé setkat například s Jiřím Bartoškou, Markem Ebenem, Annou Geislerovou, Zdeňkem Svěrákem, Bolkem Polívku, Eliškou Balzerovou, Ivanou Chýlkovou, Tatianou Vilhelmovou a mnohými dalšími.

Vystaveny jsou nejen portréty herců, ale také zajímavé časosběrné porovnání, jehož podstatu přibližuje Markéta Smílková z časopisu Xantypa: „V naší režii se po 20ti letech sešli na jednom místě herecké party z oblíbeného seriálu Nemocnice na kraji města nebo z filmu Limonádový Joe a my jsme je po letech vyfotili znovu ve stejném složení, v jakém se potkali tehdy před kamerou.“ Vznikly tak opravdu unikátní fotografické záběry, které stojí za zhlédnutí. (Oficiální tisková zpráva.)

Publikováno: 10.6.2015

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *