Zlatému jablku se daří!

Obchodní a zábavní centrum Zlaté jablko ve Zlíně má za sebou 10 let úspěšného fungování. I v roce 2018 překonalo výsledky z přecházejících let a připsalo si rekordy v návštěvnosti a obratu. Pro své návštěvníky v květnu připravilo velkolepou oslavu 10. výročí, část centra prošla rekonstrukcí a přibyly nové prodejny. V investicích do vylepšení Zlaté jablko pokračuje také v tomto roce.

Zájem o nákupy ve Zlatém jablku stále roste a pozitivní trend pokračuje i v letošním roce. Nasvědčují tomu již i meziroční srovnání za měsíc únor. V roce 2018 do obchodního centra zavítalo téměř 7 milionů návštěvníků, tedy o 2,5 % více než o rok dříve, stejnou měrou se zvětšil i hrubý obrat centra. Měsícem s největší návštěvností byl již tradičně prosinec, kdy sem denně dorazilo v průměru 26 tisíc lidí. Nejvíce návštěvníků, bezmála 41 tisíc, pak zaznamenalo Zlaté jablko 21. prosince.

Rok 2018 byl pro nás rokem oslav a velkých investic, z nichž největší ve výší 5 milionů korun směřovala do úpravy povrchu na střeše parkovacího domu,“ připomněl ředitel Zlatého jablka Jiří Kratochvíl. Oslavy 10. výročí byly opravdu nepřehlédnutelné a probíhaly celý jeden květnový víkend. Zahájila je exkluzivní Golden Night s hvězdným moderátorem Leošem Marešem, rapperem Rytmusem a známými modelkami. Na náměstí Míru pak vystoupili například Mandrage, Victoria Velvet a Osmany Laffita s módní show. Zábavné atrakce byly připraveny i pro děti a nechyběl ani velkolepý ohňostroj.

Pro naše návštěvníky jsme k výročí připravili i v průběhu roku řadu dárků v podobě novinek a úprav. Nových technologií si mohou všimnout třeba v parkovacím domě, kde byly nainstalovány kamery s detekcí SPZ a veškerá svítidla byla osazena úspornými LED diodami. Otevřeli jsme několik nových prodejen a část centra prošla rekonstrukcí,“ doplnil Jiří Kratochvíl.

K novým prodejnám patří UGO Salaterie, Space mobilní telefony, potřeby pro domácnost Top Shop a klenotnictví Jolleo, nové prostory získala zmrzlinárna Adria Grande a módní značka Feratt. Kompletní rekonstrukcí prošla restaurace KFC v přízemí i celý foodcourt ve 2. poschodí, včetně restaurace Červený orel. Nové jsou zde podlahy, nábytek a osvětlení.

Další novinka musela potěšit milovníky filmu – v největším sále multikina Golden Apple Cinema byl nainstalován prostorový systém zvuku Dolby Atmos, který přináší intenzivní zvukový zážitek z filmu. Nové hrací sestavy zase oživily zábavu v dětském koutku. Úpravy se dotkly i podchodu před vstupem do Zlatého jablka.

Zaznamenali jsme také velký zájem o nákup dárkových poukazů. Od roku 2010, kdy jsme je zařadili do nabídky, vzrostl jejich prodej devítinásobně,“ uvedl ještě Jiří Kratochvíl. Dlouhodobě oblíbené je potom parkování v parkovacím domě, jehož obrat se zvýšil o 3 %.

Ve svém rozvoji pokračuje obchodní centrum i v tomto roce. V lednu zde bylo nově otevřeno prostorné Svatební studio Dany Svozílkové, v březnu zahájila provoz rekonstruovaná a rozšířená parfumérie Douglas a do provozu budou začátkem dubna uvedeny nové toalety pro veřejnost, přebalovací koutek a odkládací skříňky. V dubnu otevírají nové prodejny kosmetiky Dermacol a módní značky Celio. V plánu je také renovace prodejny potravin Billa a klenotnictví Apart.

Zlaté jablko je dílem architekta Svatopluka Sládečka, který citlivě vyplnil roh hlavního zlínského náměstí a začlenil do stavby i původní historickou budovu Záložny. Stavba Zlatého jablka byla zahájena na podzim 2006. Projekt přišel na zhruba 750 milionů korun. Slavnostní otevření centra proběhlo 16. května 2008. Centrum nabízí na více než 13.000 metrech čtverečních osm desítek obchodních jednotek, kromě obchodů je zde i multikino, restaurace, supermarket a různé služby.

Publikováno: 27.3.2019

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *