Zlín chce mít novou monitorovací stanici

Během letošního roku by měla začít ve Zlíně fungovat nová, moderní stanice autorizovaného imisního monitoringu (AIM). Nahradí technicky zastaralá a značně poruchová zařízení, která byla umístěna na bývalé hlavní svitovské bráně, na Základní škole ve Štípě a v kině Květen v Malenovicích, a jejichž provoz byl koncem loňského roku ukončen.

Monitorovací stanici chce město vybudovat za pomoci dotace od státu, která má pokrýt 85 procent z celkových nákladů ve výši 3,2 milionu korun. „Počítáme s jejím umístěním v areálu základní školy na ulici Kvítková.  Zařazena bude do sítě Českého hydrometeorologického ústavu,“ sdělila Vladimíra Pavlovová, vedoucí Odboru životního prostředí a zemědělství magistrátu.

V současné době je kvalita ovzduší ve Zlíně monitorována AIM, kterou provozuje Český hydrometeorologický ústav. Aktuální stav kvality ovzduší je možné najít na internetu na stránkách města Zlína www.zlin.eu a Českého hydrometeorologického ústavu www.chmi.cz. Nejproblematičtější škodlivinou na území města je polétavý prach, jehož největším zdrojem je automobilová doprava a lokální topeniště. Upozorňujeme občany aby v zimním období sledovali média jejichž prostřednictví jsou zveřejňovány informace o vzniku smogové situace s pokyny pro občany jak se při takovéto situaci zachovat,“ řekla Vladimíra Pavlovová.

Publikováno: 13.1.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *