Zlín Design Market 2016

První adventní víkend ožije zlínský zámek již po třetí Zlín Design Marketem. Jeho návštěvníci budou mít možnost prohlédnout si tvorbu designérů z různých koutů České republiky i ze Slovenska a nakoupit si zde originální vánoční dárky i drobnosti pro radost. Připraveny jsou i kreativní dílničky a zajímavé workshopy pro dospělé i děti. Nově bude akce probíhat i na prostranství před zlínským zámkem, a to ve dnech 26. a 27. listopadu. Vstup je zdarma.

Předchozí ročníky projektu ukázaly, že Zlíňané na moderní a originální design slyší. Proto úspěšný projekt letos pokračuje opět ještě v širším měřítku než v předchozích letech. Základem pochopitelně zůstává přehlídka autorských výrobků začínajících i známých designérů. „Návštěvníci na zámku naleznou letos téměř šedesát designerských značek. Představí se zde tvůrci módy, doplňků, šperků, keramiky, skleněných či kožených výrobků. Atraktivní novinkou budou jistě trendy barevné ponožky nebo třeba designové povlečení do dětských postýlek,“ uvádí organizátorka projektu Miroslava Kupčíková a dodává: „Výrobky všech vystavujících je možné na místě koupit, a to v dostupných cenových hladinách. Návštěvníci akce tak budou mít jedinečnou možnost pořídit vánoční dárky, které jinde tak snadno neseženou.“

Projekt však není zaměřený čistě prodejně, má také svou vzdělávací a kulturní část. Jeho bohatý doprovodný program zahrnuje aktivity pro dospělé i děti. Nejen milovníky designu jistě potěší speciální přednášky nebo workshopy zaměřené na práci s latexem, kaligrafii, výrobu šperků z kůže či originálních psacích bloků, experimenty s fotogramy a řadu dalších kreativních aktivit. Pro děti i jejich rodiče je připraveno celodenní tvoření.

Stejně jako v loňském roce proběhne módní přehlídka studentských prací z ateliéru Design oděvu z UTB ve Zlíně. „Prezentace nebude probíhat standartním způsobem jako klasická přehlídka, ale bude rozmístěna do více sálů, kde se kolekce představí formou performance – modelky, hudba, video – a instalací jednotlivých kolekcí,“ říká Mirka Kupčíková a doplňuje: „Budou zde přítomni i návrháři, s nimiž bude možné diskutovat o kolekci a současných trendech.“

Návštěvníci budou mít dále možnost zúčastnit se zdarma tematické výstavy v Galerii Václava Chada s tvorbou nejznámějšího a mezinárodně uznávaného grafika Jana Rajlicha „Hloubka plochy“ nebo navštívit interaktivní výstavu Orbis Pictus Play Zlín za zvýhodněných podmínek. Pro nejmenší bude k dispozici dětský koutek v prostorách nové otevřené kavárny Kafé zámek, která nabídne také kávu, domácí dezerty a další občerstvení.

Zlín Design Market bude přístupný veřejnosti v sobotu 26. listopadu od 10:00 do 19:00 a v neděli 27. listopadu od 10:00 do 16:00 hod. Vstup je zdarma.

Projekt vznikl jako platforma pro sdílení designových novinek díky obecně prospěšné společnosti Zlínský zámek, která ve spolupráci se Statutárním městem Zlín  usiluje o znovuoživení zámku a zpřístupnění jeho prostor veřejnosti. Zlín Design Market je spolufinancován Zlínským krajem.

Publikováno: 21.11.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *