ZLIN DESIGN WEEK 2016 – program

Festival na jeden týden promění celé město. Připraveny jsou výstavy, přehlídky firem, uměleckých škol a designérů, interaktivní workshopy, módní přehlídka, přednášky i venkovní promítání. Nejen na náměstí Míru, ale také na parkovišti u 34. a 64. budovy budou po celý týden k vidění expozice v CITY modulech od společnosti KOMA Modular. U 34. budovy bude umístěn i multifunkční domek tzv. Lighthouse KOMA, kde budou probíhat kreativní dílny pro rodiče s dětmi i pro širokou veřejnost.  „Na různých místech po městě jsou navíc vytvořeny venkovní instalace, které se snaží zapojit veřejnost a nutí je zamyslet se nad hodnotami, které jsou důležitější než prachy,“ uvedla Markéta Daňková, jedna ze dvou manažerek festivalu.

Druhý ročník sedmidenního festivalu Zlin Design Week proběhne od 25. dubna do 1. května.

Cílem festivalu, který pořádají studenti Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati, je přinést design nejen do výstavních síní, ale hlavně do ulic města.

Nosným tématem letošního ročníku jsou Prachy. Vztahu marketingu, designu a peněz se budou věnovat také odborníci z těchto oborů na Konferenci design & marketing. „Mě jako designérku vždy zajímalo, jak lidé vnímají poměr kvalitního designu a vyšší ceny. Budu ráda, když jim tuto problematiku přiblížíme. Třeba tím i trochu přispějeme k lepšímu vnímání designu,“ vysvětlila Adéla Bačová, druhá z manažerek festivalu.

Součástí festivalu je také mezinárodní soutěž pro mladé designéry do 30 let Talent Designu 2016. Vyhlášení vítězů proběhne na slavnostním Galavečeru Talent designu v pátek 29.dubna.

Program ZLIN DESIGN WEEK 2016

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 21.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *