Zlín Film Fest 2017 – doprovodný program

Pro každý večer je jako součást doprovodného programu 57. ročníku Zlín Film Festivalu připraven koncert pod širým nebem v prostorách koncertní festivalové zóny na náměstí T.G.M. Pořadatelé letos kromě známých hudebních jmen dali prostor i lokálním kapelám ze Zlína a okolí. Vstupenky na jednotlivé koncerty lze zakoupit on-line, na festivalových pokladnách nebo přímo před koncertem. Cena se pohybuje od 79,- do 199,- Kč a navíc zahrnuje také film následující po koncertu v letním kině.

PROGRAM KONCERTŮ V KONCERTNÍ ZÓNĚ OD 26. 5. DO 3. 6. 2017

Pátek 26. května

19:30 XINDL X

Xindl X je muž mnoha zajímavých profesí. Nejvíce se proslavil jako písničkář. Jeho nejnovější album má název Kvadratura záchranného kruhu (2016). Mezi jeho nejznámější hity patří např. Láska v housce, Barbína, V blbým věku, Cudzinka v tvojej zemi aj.

Pod svým skutečným jménem Ondřej Ládek působí také jako filmový a televizní scenárista. Je autorem námětu a spoluautorem scénáře filmu Restart (spolu s režisérem Juliem Ševčíkem), dále je spoluautorem námětu seriálu Comeback a spoluautorem scénářů k jeho prvním patnácti dílům. Napsal divadelní hru Dioptrie růžových brýlí, která se šest let hrála ve Švandově divadle na Smíchově. Spolu s Monikou Šimkovičovou napsal knihu Bruno v hlavě, jež vyšla v roce 2010. Také se věnuje skládání písní pro filmy a divadlo.

V roce 2011 napsal spolu s Daliborem Cidlinským jr. hudbu k muzikálu Cyrano! Cyrano! Cyrano! Poslení Roxanin sen pro Divadlo na Vinohradech, za niž obdržel nominaci na Cenu Alfréda Radoka. V roce 2016 složil pět písní pro televizní pohádku Pravý rytíř.

Sobota 27. května

19:30 ANETA LANGEROVÁ

Aneta Langerová je osobitá česká zpěvačka a hudebnice. Záhy po vítězství v soutěži Česko hledá SuperStar se stala jednou z nejpopulárnějších českých zpěvaček. Být interpretkou jí ale nestačilo. Ve snaze o ryzí autenticitu se vydala na cestu k psaní vlastních písní. Dosud vydala čtyři řadová alba: Spousta Andělů, Dotyk, Jsem a Na Radosti. V roce 2011 si splnila sen, když se vydala na akustické turné Pár míst, na kterém jí doprovodilo smyčcové trio. Věnuje se i dalším aktivitám. Každý rok pomáhá čistit řeku Sázavu a téměř 10 let byla patronkou projektu Světluška. Ztvárnila hlavní roli ruské básnířky Anny Barkovové v právě dokončovaném historickém filmu „8 hlav šílenství“, vyzkoušela divadlo i tanec a spolupracovala s řadou uznávaných osobností.

Neděle 28. května

18:00 SLZA

Skupina Slza o sobě dala poprvé vědět v říjnu roku 2014, kdy veřejnosti představila debutový singl Lhůta záruční, který se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube. V roce 2015 Petr Lexa a Lukáš Bundil přispěli do českého éteru dalšími dvěma hity a klipy Celibát a Katarze (průvodní píseň seriálu Přístav), které se všechny dostaly do TOP 5, a posbírali několik hudebních cen. Důležitý milník přišel s jejich debutovým albem Katarze (listopad 2015), které záhy po vydání získalo vzácné ocenění multiplatinová deska. Následovala ocenění Český Slavík v kategorii Objev roku a Hvězda internetu. Rok 2016 znamenal pro kapelu další úspěšný posun v hudební kariéře. Do světa vypustila singl Fáze pád a hymnu festivalu Léto lásky, kterou si s ní zazpívali nejoblíbenější čeští interpreti. Během uplynulého roku Slza odehrála více než 80 koncertů včetně největších hudebních akcí jako Majálesy a hudební festivaly.

19:30 TABÁSEK & PARTYJA

Kapela, která nehraje „čistokrevný“ folk-rock, ale snaží se hrát věci tak, aby je bavily, a je jedno v jakém stylu, zkrátka od každého něco.

Pondělí 29. května

19:30 REGGAY

Kapela, jejíž žánr nemůže představovat nic jiného, než reggae.

Úterý 30. května

19:30 SNAP CALL

Snap Call je rock’n’rollová skupina z Turnova pohybující se v mixu vlivů blues rocku, hard rocku, motorkářského rock’n’rollu, jižanského rocku, a dokonce s názvuky dirty country.

Středa 31. května

19:30 SZKRAT

Kapela hrající hudbu, kterou sami nazývají jako rap-rock. Míchají tvrdé kytary a rap.

Čtvrtek 1. června

19:30 SOUNDER

Kapela Sounder na hardrockovém základě rozvíjí skladby, které nejsou žánrově nijak sevřené – prostě se hudbou baví, což je hlavní filozofií kapely.

Pátek 2. června

19:30 ŠVÉDSKÁ DVOJKA

Koncert revivalové kapely hrající největší hity skupin ABBA a Roxette

Sobota 3. června

20:00 ARGEMA

Argema je česká rocková hudební skupina z Uherského Hradiště, která byla založena v roce 1982. Sestava skupiny se během své existence několikrát změnila, ale v současnosti tvoří Argemu pět členů. Jméno skupině dali její zakládající členové podle největšího afrického nočního motýla Argema mittrei. Za více než 30 let účinkování na české hudební scéně kapela vyprodukovala celou řadů hitů, z nichž jsou nejznámější např. Jarošovský pivovar, Modrý pondělí, Tohle je ráj, Vyznání, Prohrát, není žádná hanba aj.

Publikováno: 23.5.2017

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *