Zlíňáci darovali 296 kol pro Afriku za jeden den

296 darovaných bicyklů za jediný den. To je výsledek dalšího ročníku projektu Kola pro Afriku, který se uskutečnil ve Zlíně.

Staré, nepoužívané či nefunkční bicykly bylo možné věnovat na dvou místech. Na náměstí Míru se jich sešlo 196, na Mariánském náměstí ve Štípě rovná stovka. „Zajímavostí je, že oproti předchozím rokům vzrostl počet dárců, který věnovali více než jedno kolo. Všem, kteří pomohli, od dárců po organizátory, moc děkujeme,“ vzkázal radní Josef Novák, který se tímto projektem zabývá. „Někteří lidé darovali i tři kola. Všichni byli vstřícní, ochotní pomáhat,“ doplnila radní Jana Bazelová, která se sbírky také účastnila.

Svoz kol a jejich dočasné uložení zajistily Technické služby Zlín. „Za bezplatnou logistickou podporu patří poděkování Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice,“ řekl cyklokoordinátor zlínské radnice Martin Habuda.

Darovaná kola budou předána obecně prospěšné společnosti Kola pro Afriku, která zajistí jejich opravu, převoz a předání lidem v Gambii. Postará se také o vyškolení v základech údržby.

Kola dostávají v Gambii děti, které bydlí daleko od svých škol. „Bez nich by se k vyučování dostavovaly těžko. Vzdálenosti do školy jsou v rozmezí od osmi do patnácti kilometrů,“ upozornil Roman Posolda, ředitel společnosti Kola pro Afriku.

Kola pro Afriku jsou projektem, který Zlíňany zajímá. V roce 2015 darovali během jednoho dne dokonce 329 kol, čímž velmi pravděpodobně vytvořili celorepublikový rekord v této iniciativě. Věnovat bicykly africkým školákům budou moci i příští rok, sběrnými místy budou opět náměstí Míru a poprvé zřejmě také sídliště Jižní Svahy.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 23.4.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *