Zlínskou 50 vyhrál Martin Stošek!

Zlínská 50 je nový závod, který navazuje na předchozích 7 ročníků Cyklomaratontour Okolozlína. Nově je závod zaveden na Želechovické paseky, Lípskou vyhlídku a Komonecké stezky. Trasa byla prodloužena na rovných 50 km a ubráno bylo také na převýšení. Zlínská 50 získala bajkovější duch, přibylo hravějších pěšinek a výhledů do krajiny.

Zlínská 50 přilákala na start velmi kvalitní závodní pole, zúčastnili 4 účastníci MS NMNM Jan Škarnitzl, Martin Stošek, nadějní místní junioři David Bártek a Tereza Tvarůžková. Start proběhl tradičně 2.10. na náměstí TGM ve Zlíně. Na výběr byly dvě trasy 50 a 20 km.

Zpověď vítěze letošní Zlínské 50 Martina Stoška (Symbio+ Cannondale):

Na závod jsem se těšil, ve Zlíně jsem startoval poprvé už před čtyřmi lety a místní trať mi sedí. Letos byl okruh trochu jiný ale pořád stejně náročný.Trať byla perfektně značená, organizátoři odvedli skvělou práci! Do závodu jsem nastupoval po Kole pro život, které se jelo v sobotu na Vysočině, tak jsem trochu počítal s tím, že únava bude znát. Už v prvním stoupání jsme se odtrhli v pěti lidech. Kromě Honzy Škarnitzla a Ondry Fojtíka s námi jel ještě můj brácha a Pavel Žák, ale oba jsme ještě před polovinou závodu ztratili. Mně se nejelo moc dobře, ale po hodině mi nohy celkem povolily a začal jsem si závod užívat. Škarna i Ondra jeli velice slušné tempo, nikomu se ale nepodařilo odjet. Já jsem vsadil na znalost místního okruhu a zkusil kluky utrhnout v nejtěžším stoupání asi 15km před cílem. Podařilo se mi trochu cuknout, tak jsem na nic nečekal a pokračoval v úniku, jel jsem pořád doraz a doufal jsem, že než se kluci poskládají, mohl bych si vybudovat náskok, který by mi mohl stačit na vítězství. Risk nakonec vyšel a já jsem to udržel až do cíle. S výkonem jsem byl velice spokojen. Jsem rád, že se mi po čtyřech letech konečně podařilo ve Zlíně vyhrát.

Zpověď vítězky Terezy Tvarůžkové (CRAFT – Rocky Mountain):

Byl to můj poslední závod sezóny, který jsem si přišla hlavně užít, což se mi povedlo. Po startu jsem se snažila co nejvíc dostat dopředu, což nebylo vůbec jednoduché a vzalo mi to poměrně dost sil. Po nějakých 5 kilometrech jsem se chytla ve skupince, která jela moje tempo a se kterou jsem se dokázala udržet téměř do cíle. Trať byla těžká ale strašně hezká! Organizátoři odvedli opravdu výbornou práci a v příštích letech si závod Zlínské 50 rozhodně nenechám ujít!

Velké poděkování patří všem 80 dobrovolníkům. Díky za kladné ohlasy všem zúčastněným. Sejdeme se na startu Zlínské 50 v roce 2017!

Publikováno: 4.10.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *