Zlínská 50 – zhodnocení závodu!

V neděli 30. září v pravé poledne odstartoval už 11. ročník závodu Zlínská 50. Hattrick na tomto závodě dokázal vybojovat letošní král českých maratonů Martin Stošek.

Pořadatelé byli nuceni opustit tradiční trasu i zázemí závodu, a to kvůli rozšíření afrického moru prasat a zákazu vstupu do míst, kde se nachází nejhezčí pasáže původní trasy. Zázemí se podařilo zachovat v centru města a závodníci se po startu od Sportovní haly Euronics vydali do lesů a kopců na úbočí Tlusté hory až k Malenovickému hradu. Oblíbeného závodu na konci sezóny se v neděli 30. září zúčastnilo 377 závodníků. Na výběr měli dvě trasy. Dlouhá 42 km trasa se jela kvůli výše popsaným okolnostem na tři okruhy a měla převýšení 1050 m. Kratší trasa měřila 15 km a závodníci překonali převýšení 380 m.

Fakt, že se závod jel na tři kola, měl i svá pozitiva – asi kilometr po startu vznikla na trati fans zóna, kde to opravdu žilo a doprovod a fanoušci tu mohli své závodníky vidět hned třikrát!

Vítězem závodu se potřetí za sebou stal Martin Stošek ze Symbio+ CE.Energy. ,,Jelo mi hezky, trať se mi líbila, byly na ní pěkné technické pasáže… druhá část závodu se jela víc po asfaltu, což nebylo úplně ideální, ale v podmínkách, ve kterých pořadatelé museli trať vymyslet, to bylo celkově perfektní! A skvělé to bylo ve fans zóně, povzbuzovalo tam spousta lidí, takový malý svěťáček.” Jako druhý zvládl tři okruhy zajet Jan Fojtík, kterého stíhal celkově třetí David Bártek.

Nejrychlejší ženou v cíli byla Jana Pichlíková z Erste Premier Petr Čech mtb team, které se podařilo zvítězit na Zlínské 50 podruhé za sebou. Jana přijela do Zlína po úspěšném závodě v Ralsku. ,,Dnes jsem po včerejším náročném závodě a dlouhém cestování cítila únavu. Postupem času jsem se rozjela a jelo se mi dobře. Jsem moc ráda, že jsem svůj druhý start ve Zlíně opět vyhrála. Na Zlínskou 50 se vždycky těším, je zde příjemná atmosféra, přátelští lidé a zdejší kraj mám moc ráda.“ Řekla po závodě dvojnásobná mistryně České republiky v maratonu a reprezentantka Jana Pichlíková.

Druhé místo obsadila Monika Kučerová a třetí místo Silvie Zvonková.

Na krátké trase zvítězil Pavel Dubčák před druhým Karlem Brudným a třetím Jaromírem Fuksou. V ženské kategorii byla nejrychlejší Adéla Pernická, druhá Anna Hudečková a třetí Michaela Brtníčková.

Před závodem se mohli bikeři i doprovod inspirovat při besedě s Martinem Stoškem a Janou Pichlíkovou. O doprovodný program se postaral také David Bártek se školou bikové techniky a nechyběla ani kultura v podobě hudebního dua Markéta Vodičková & Filip Vítů.

Zlínská 50 není jenom o výsledcích, ale i o pohodové a přátelské atmosféře, kde se fandí všem a závodí v duchu fair play. Uspořádat letošní ročník Zlínské 50 bylo opravdu velmi náročné, díky zákazu vstupu do okolních lesů, přestavbě bývalého zázemí u Prioru a dalším komplikacím jsme se letos opravdu zapotili. Musím moc poděkovat všem, kteří nám fandí, podporují nás a drží nám pěsti. Moc si vážím pomoci mé rodiny a kamarádů, kteří neváhají přijet i z větších vzdáleností a podílet se na zajištění závodu. Dík patří také závodníkům, kteří nastoupili na start a poměřili své síly, sponzorům, bez jejichž pomoci bychom Zlínskou 50 nemohli uspořádat v takovém rozsahu a s takovým zajištěním, organizaci Živý Zlín a Zlínskému kraji, že nám pomáhají rozvíjet závod nás všech, závod Zlínská 50. Ještě jednou díky vám všem a už teď se těším až se s vámi všemi za rok ve Zlíně na Zlínské 50 potkáme!“ řekl hlavní organizátor Ondřej Kobliha.

Více informací a kompletní výsledky najdete na www.zlinska50.cz

Publikováno: 7.10.2018

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *