Zuška na internetu! Online výuka a pohádky!

Oficiální facebook základní umělecké školy Zlín @zus.zlin v předchozích týdnech výrazně ožil. Kvůli nouzovému stavu a uzavření škol se sem přenesly některé výstupy umělecké výuky. Děti se prezentují svými hudebními, hereckými, tanečními i výtvarnými výkony a pedagogové čtou a hrají dětem pohádky.

Distanční formu výuky se podařilo pedagogům i dětem zvládnout. Výuka pokračuje v hudebním, tanečním, výtvarném i literárně-dramatickém oboru. Široká veřejnost teď může na sociální síti sledovat výstupy práce dětí i učitelů. Mohou poslouchat hudební nahrávky, sledovat zdařilé herecké etudy žáků zachycené na mobil a užívají si výtvarná díla dětí.

„Samozřejmě, že osobní kontakt tento způsob výuky nenahradí, ale v rámci možností se všichni mí kolegové pravdu snaží. Situace jim umožňuje pracovat se svou kreativitou jinak, než je
v uměleckém světě běžné, ale tyto zkušenosti se v budoucnu jistě budou hodit,“ uvedla ředitelka školy Martina Hniličková.

Někteří učitelé hudebního oboru si pochvalují, že žáci cvičí více pod dohledem rodičů (mnohdy v „přímém“ přenosu), jdou rychleji dopředu a ještě škola povýšila na multigenerační instituci, kdy spolu s žáky se vzdělávají rodiče, sourozenci, prarodiče.

Samotní učitelé ale myslí na to, že současná situace je pro rodiny náročná a tak se rozhodli zpestřit ji čtením pohádek a nebo se poohlédli po fundusu školy a napadla je improvizace s loutkami. Dvojice herců a učitelů literárně – dramatického oboru Petr Nýdrle a Jakub Janíček připravují sérii pohádek o třech prasátkách a tu vždy v úterý a čtvrtek vysílají premiérově právě na facebookovém účtu školy. „Pedagog, učitel, režisér a herec Petr Nýdrle získal za své pedagogické kvality i ocenění Zlínského kraje za významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace. A tímto jen potvrzuje, že oprávněně,“ řekla ředitelka školy.

Publikováno: 30.4.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *