ZOO Zlín máme rádi, je klenotem naší země!

Víš, že naše zoo byla původně u zlínského zámku a poté byla přesunuta na vrchol Tlusté hory pod dnešní televizní vysílač? Až novodobá éra zavanula tento zoo park na dnešní místo za Kostelec-Štípu. Výstavba moderní zoo jak ji známe dnes začala na počátku 90. let.

Odborníci zde chovají přes 200 druhů zvířat a pěstují přeš 13 000 druhů rostlin. Mezi nejatraktivnější novinky patří například malá tygřata nebo zátoka rejnoků. (Víš, že rejnoky můžeš sledovat online?) Podle nejnověších zpráv se v ZOO pokusí v nejbližší době odchovat mládě slona afrického.

Součástí areálu je zámek a rozsáhlá botanická zahrada, ze které je návštěvníky nejoblíbenější tropická hala Yucatán. Celkově se z naší zoo stalo turisticky nejnavštěvovanější místo na Moravě s roční návštěvou více jak půl milionu lidí. To je pro představu zhruba oficiální počet obyvatel ve zlínském kraji. Proudí zde i návštěvníci z okolních zemí a chvílemi vám může připadat, že už nikomu při návštěvě naší skvělé zoo nerozumíte. I toto je bezpochyby výbornou vizitkou provozovatelů zoo parku a v neposlední řadě zaměstnanců.

Děkujeme a těšíme se na další návštěvu!

Publikováno: 9.3.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *