Co místo torza? Výsledky ankety

Místo „torza“ by mělo na sídlišti Jižní Svahy vyrůst sportoviště a prostor pro volnočasové aktivity. Takový je výsledek ankety, kterou v průběhu srpna vyhlásila radnice. Pro tuto variantu se vyslovilo 266 účastníků, tedy téměř polovina z celkového počtu 572 hlasujících.

„Děkujeme za vaše názory, jsou pro nás velmi důležité. V současné době ještě pokračuje likvidace železobetonového skeletu „torza,“ na které navážou terénní úpravy plochy tak, aby došlo k dočasnému prodloužení současného parku. O trvalé výstavbě rozhodne budoucí vedení města, kterému výsledky ankety předáme,“ sdělil primátor Miroslav Adámek.

Hlasovat se mohlo prostřednictvím formuláře, který byl umístěn na webových stránkách www.zlin.eu, tuto možnost využilo 487 účastníků, nebo prostřednictvím anketního lístku zveřejněného v Magazínu Zlín. Pro „papír“ se rozhodlo 84 hlasujících. Vybírat bylo možné ze tří možností:

1/ budova/budovy s občanskou vybaveností (lékařské ordinace, služby, kanceláře, detašované pracoviště magistrátu atd.)

2/ sportoviště, volnočasové aktivity

3/ něco jiného (tipy)

Hned po možnosti číslo 2 u účastníků ankety nejvíce zabodovala první varianta, pro kterou hlasovalo 90 lidí.

V rámci tipů lidé poslali radnici značné množství nápadů. Mezi nimi se nejčastěji objevoval požadavek po parku, který nasbíral 84 hlasů. V mnoha případech hlasující rozvedli svou představu, v parku by například rádi viděli restaurace, místa pro grilování, atrakce pro děti, vodní prvky, herny atd.

Řada tipů se týkala sportovních aktivit. Hned na 57 lístcích se objevil akvapark či bazén, lidé ale navrhovali i nový zimní stadion, fotbalové hřiště s umělou trávou, skatepark, hřiště pro beach volejbal či třeba okruh pro in-line bruslení.

Anketa potvrdila problém největšího zlínského sídliště s parkováním. Objevilo hned několik navrhovaných variant řešení, od klasického stání (31 hlasů) po nadzemní či podzemní garáže (19).

Celkem 18 hlasujících navrhovalo postavení nového Domu pro seniory. „Své“ si řekli i milovníci psů, nápad s vytvořením hřiště, kde by svá zvířata pustili z vodítka, vyslovilo 16 lidí.

Přišlo i několik kuriózních tipů nebo těch, které byly zřejmě napsány z recese. Do této kategorie lze zařadit například požadavek na vybudování prasečích jatek či psychiatrické léčebny.

Vedení radnice se na názor veřejnosti ptá opakovaně. V minulosti se lidé mohli formou ankety vyslovit například k dalšímu využití zámku či jeho podobě, nebo k přístupu k hazardu.

Zdroj: zlin.eu

Publikováno: 14.9.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *