ZFF2020 – nedělní program!

Festivalová neděle tradičně patří dražbě umělecky ztvárněných klapek, jejíž výtěžek pak podpoří tvorbu mladých filmařů. Premiéru bude mít český animovaný snímek Mlsné medvědí příběhy. Program na náměstí Míru obstará Den se ŠKODA AUTO, sekce 2020: Návrat do budoucnosti nabídne další zajímavé přednášky, v parku Komenského se představí Hnutí speciálních olympiád a ve Zlatém jablku proběhnou hned dvě autogramiády. Pokračuje i program pro filmové odborníky Zlín Industry Days 2020.

NEJDŮLEŽITĚJŠÍ UDÁLOSTI TŘETÍHO DNE:

PRO MÉDIA: Tisková konference k premiérovým uvedením filmů Smečka, Léto patří rebelům, Mlsné medvědí příběhy, Největší dar – Kongresové centrum, terasa restaurace Spirit 14.30 hodin

Premiéra animovaného filmu Mlsné medvědí příběhy, Golden Apple Cinema 3, 10.45 hodin

– Premiérové uvedení českého snímku režisérek Kateřiny Karhánkové a Alexandry Májové.

23. Salon filmových klapek – veřejná dražba, Kongresové centrum, 13.00-18.00 hodin

– Legendární událost, při níž se umělecká díla proměňují ve finance pro mladé filmaře.

Den se ŠKODA AUTO, náměstí Míru, 10.00-19.00 hodin
– Zábavný program po celý den: kouzelník Jirka Hadaš, animační programy, koncert Like-it, představení nových vozů ŠKODA, prezentace Samohýl ŠKODA teamu pro rallye, autogramiáda posádky Miroslav Jakeš, RC dráha s modely ŠKODA, bludiště a sportovní aktivity pro nejmenší.

Z FILMOVÉHO PROGRAMU DOPORUČUJEME:

Tanec v srdci (režie:Stefan Westerwelle, Německo, 2020, 101 min.), Golden Apple Cinema 5, 17.00 hodin – Katya je neuvěřitelně talentovaná baletka. Podstupuje tvrdé tréninky, aby se dostala na newyorskou baletní akademii. Setkáním se skupinou pouličních tanečníků se jí však otevírá úplně nový svět. Více zde.

Ella Bella Bingo (režie:Frank Mosvold, Atle Blakseth, Norsko, 2019, 80 min.), Golden Apple Cinema 3, 13.30 hodin – Ella Bella Bingo chce pro svého nejlepšího kamaráda Henryho připravit cirkus, protože on v něm nikdy nebyl. Ella se moc těší, že všem předvede fantastický kouzelnický trik. To budou všichni koukat, až nechá Henryho zmizet! Více zde.

Abstinent (režie:David Vigner, Česká republika, 2019, 83 min.), Golden Apple Cinema 4, 19.00 hodin – Adam (19) měl život před sebou. Zbývalo dodělat maturitu, poslat přihlášku na vejšku. Byl přesvědčený, že je vše pod kontrolou. Pitím zaháněl nudu, připadal si odvázanější a vtipnější. Rodiče byli v pohodě. Pak přišel průšvih. Více zde.

SEKCE 2020: NÁVRAT DO BUDOUCNOSTI:

Český trikový film s Borisem Masníkem – Kosmo, Návštěvníci, Šapitó, PFNonwovens park Komenského, 18.00 – Trikový výtvarník a supervizor filmových efektů Boris Masník vzpomíná na vznik filmových efektů a triků v českých filmech a seriálech. Hostem je herec David Novotný.

Vesmír „Made in SpaceX“, Vzdělávací komplex UTB U18, aula, 18.00 hodin – Před dvaceti lety neexistovala, před deseti lety byla vysmívaná, dnes je SpaceX nejsilnějším hráčem v kosmonautice. Přednáška představí v celé šíři SpaceX od dětských nemocí až k sebevědomé cestě na Mars.

Video games: The movie (režie:Jeremy Snead, USA, 2014, 105 min.), Golden Apple Cinema 6, 15.00 hodin – Film dokumentuje raketový vzestup úspěchu videoher od Ponga, Space Invaders přes Super Mario Bros a Zeldu až po Call of Duty, Halo a Grand Theft Auto. Více zde.

CO SE HRAJE V LETNÍM KINĚ:

3Bobule, Letňák VIVA, 20.00 hodin – Po mnoha sklizních… Honza a Klára se stali rodiči dvojčat a majiteli vinařství. Všední starosti je však odcizily a momentálně žijí odděleně. Toto je příběh renesance jejich lásky v překrásné krajině jižní Moravy. Více zde.

ZAJÍMAVÉ DOPROVODNÉ AKCE:

Speciální prolínání, PFNonwovens park Komenského, 10.00-18.00 hodin – Interaktivní prezentace Českého hnutí speciálních olympiád. Připravena je spousta zábavných aktivit a soutěží pro děti i dospělé.

Otakar Hudeček (1924–2007) / Převrat v duši, Zlínský zámek, 9.00-17.00 hodin – Retrospektivní výstava nejvýznamnějšího olomouckého malíře druhé poloviny 20. století. Výstava potrvá do 13. 9.

KDE SE POTKAT S HVĚZDAMI:

Festival Café, Dům České televize na náměstí Míru, 15.00 hodin – Ojedinělé posezení ve festivalové kavárně, v níž probíhají talk-show Vladimíra Kroce. V neděli jsou jeho hosty členové delegace k filmu Smečka Tomáš Polenský, Julietta Sichel, Jan Froněk, Tomáš Dalecký a Tomáš Mrvík.

Autogramiáda, OZC Zlaté jablko Míru, příležitost k setkání a rozhovoru s hvězdami festivalu

– 13.00 hodin: delegace k filmu Léto patří rebelům: Martina Saková, Martin Kleinmichel, Martin Herold, Kaya Möller, Katarina Krnačová, Eliáš Vyskočil, Liana Pavlíková, Pavel Nový.

– 16.00 hodin: delegace k filmu Smečka: Jan Polenský, Julietta Sichel, Jan Froněk, Tomáš Dalecký, Tomáš Mrvík.

TIPY NA AKCE VE FESTIVALOVÝCH ZÓNÁCH:

Náměstí Míru, 10.00-19.00

Dům České televize: 11.00 AZ kvíz junior – soutěž o ceny s moderátorem Honzou Adámkem,
14.00 Projekce pořadů ČT:D, 18.50 Čtení z knížky, a další.

– Stroj času: Tak kam to bude? Chcete se proletět časem a vidět Galavečer Zlín Film Festivalu v roce 2060? POZOR! Pouze na vlastní nebezpečí!
– Technologická dílna: Vítejte v dílně budoucnosti! Vyzkoušejte si kreslení 3D perem, ovládejte robotické rameno, vytvořte si vlastní robůtky.
ŠKODA AUTO sad Svobody

– Večerníčkovo kino: 10.00-12.00 Děti se mohou těšit na klasické seriály i na zbrusu nové pohádky.
– Kino Čas – projekce českých archivních hraných filmů pro děti a mládež: 13.00 Pětka s hvězdičkou, 15.30 Kopretiny pro zámeckou paní

– Filmové workshopy: 10.00-18.00 Filmový uzel – vytvořte si svůj animovaný film (zámek, nádvoří), 10.00-18.00 Lunapark filmových vynálezů – jak se zrodil film, tvorba vlastních filmových příběhů (zámek, místnost 130), 10.00-13.00 Natoč si svůj film (zámek), 10.00-18.00 Průchozí dílna ploškové animace – základní principy tvorby filmu (zámek, místnost 131)
PFNonwovens park Komenského

Virtuální galerie, venkovní výstava plná momentek z historie festivalu. Nainstalujte si mobilní aplikaci AR ZFF a užijte si festival s rozšířenou realitou! V neděli můžete navštívit 80. léta (1. část).

– Český rozhlas: 10.00 a 16.00 Natáčení audioknihy, 13.00 Jak se dělá audiokniha, 14.00 Živé vysílání stanice Český rozhlas Zlín.
– Koncert:
20.30 BlueZodiac

Univerzitní centrum U13

– Virtuální realita: 9.00-17.00 hodin – Výlet pod hladinu moře, možnost vyzkoušet hru od českých vývojářů BEAT SABER, zasednout do kokpitu supersportu. Virtuální kino: 9.00-17.00 hodin – Pohádkové VR filmy od předních světových producentů. Přístupné po předchozí rezervaci.

Závody s droidy a rozšířená realita se světelným mečem: 9.00-19.00 hodin – Vyzkoušejte si, jaké to je ovládat droidy z Hvězdných válek. Pro tři nejrychlejší jezdce máme připraveny zajímavé ceny!

ZLÍN INDUSTRY DAYS 2020 – ODBORNÝ PROGRAM NA ZFF:

Happy Hours se zástupci finančních podporovatelů zlínského regionu a filmové kanceláře,Kongresové centrum, meeting point, 10.00-12.30 hodin – Platforma pro individuální a neformální setkání se zástupci dotačního Programu na podporu audiovizuální tvorby ve Zlínském kraji, Filmového fondu statutárního města Zlína a se zástupci regionální filmové kanceláře Zlín Film Office. Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály. Jazyk: čeština.

Kino za školou 2020 / Mezinárodní konference o filmové a audiovizuální výchově: Hledání (mladého) publika, Kongresové centrum, Malý sál, 9.00-16.00 hodin – Tématem konference je hledání publika a strategie zaměřené na oslovení konkrétních cílových skupin. Vstup pouze pro akreditované filmové profesionály. Jazyk: čeština, angličtina.

Více na www.zlinfest.cz a v mobilní aplikaci Zlinfest.

Publikováno: 5.9.2020

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *