Festivalový kinematovlak vyjíždí ze Zlína 18. května

Na svou tradiční pouť po českých městech se od 18. května vydá Kinematovlak. Jako součást doprovodného programu Zlín Film Festivalu rozveze toto „kino na kolejích“ projekce filmů pro děti do celkem dvanácti měst po celé České republice. Promítat začne v epicentru festivalového dění, ve Zlíně. Vstup je zdarma.

Ze Zlína až do Mladé Boleslavi se vydá festivalový Kinematovlak. Vlak plný zábavy, filmů i poučení přiváží alespoň kousek z Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež ze Zlína i do dalších míst České republiky. „Kinematovlak letos vyráží na koleje již po třinácté a patří k velmi vyhledávaným atrakcím doprovodného programu Zlín Film Festivalu,“ uvedl výkonný ředitel festivalu Martin Pášma.

První letošní projekce Kinematovlaku se uskuteční přímo ve Zlíně ve středu 18. května. Oficiální slavností zahájení na zlínském nádraží vypukne v 10 hodin. Promítání však začne již o hodinu dříve, v 9 hodin ráno, a skončí v 15,30.  Dopolední projekce jsou určeny pro školy a školky, odpolední promítání je pro veřejnost. Pro všechny je vstup zcela zdarma.

Na programu jsou osvědčené a oblíbené dětské pohádky jako Krteček, Maxipes Fík, Mach a Šebestová, Krkonošské pohádky a další.

V následujících dnech Kinematovlak vyrazí na více než dvoutýdenní šňůru s celkem dvanácti zastávkami, kterou zakončí 3. června v Mladé Boleslavi. Kromě hlavní součástí vlaku, Kinovozu upraveného do podoby kinosálu, nechybí ani herna zvaná Vláček Hráček a Historický vůz s výstavou o historii železnice.

Harmonogram jízdy vlaku, časy promítání a další informace jsou k dispozici na www.zlinfest.cz

 

Zastávky Kinematovlaku:

18. května středa Zlín
19. května čtvrtek Ostrava-Svinov
20. května pátek Frýdlant nad Ostravicí
23. května pondělí Blansko
24. května úterý Náměšť nad Oslavou
25. května středa Třebíč
26. května čtvrtek Pelhřimov
27. května pátek Tábor
28. května sobota Tábor
30. května pondělí Benešov
31. května úterý Říčany
1. června středa Neratovice
2. června čtvrtek Mladá Boleslav
3. června pátek Mladá Boleslav

Publikováno: 12.5.2016

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *