Zlínská 50 už v neděli!

V neděli 3. října v pravé poledne odstartuje ve Zlíně 13. ročník závodu na horských kolech Zlínská 50.

Zázemí závodu se nachází pod Sportovní halou Datart. Závodníci se vydají do lesů nad Zlínem až k Hradu Malenovice a při cestě zpátky vystoupají k Majáku na Tlusté hoře. Delší trasa se jede na tři okruhy, měří celkem 46 km a má převýšení 1200 metrů. Méně náročnou variantou závodu je trasa dlouhá 16 km s převýšením 470 metrů, kterou zvládne zajet opravdu každý.

Letošní novinkou je malá změna trati. Pojede se víc v terénu. Na přání bikerů jsme trasu vylepšili terénní smyčkou v lokalitě U Boudy,“ informuje Ondřej Kobliha, hlavní organizátor závodu.

Jinak se závodníci mohou těšit na tradiční úseky na trati: průjezd kolem Hradu Malenovice, zlínský Maják, fanouškovská zóna… ,,Náš závod je určený pro širokou veřejnost, zvládne jej opravdu každý, kdo alespoň trochu jezdí na kole. Převýšení i délka závodu je tomu uzpůsobena. Nikdo nemusí mít strach. V den závodu bude možnost přihlásit se na krátké trase do soutěže týmů.

Abychom podpořili dobrou a přátelskou atmosféru, bude občerstvovací stanici v Malenovicích hrát vizovická cimbálová muzika Ocún.

Především pro mladé závodníky bude připravena biková škola techniky pod vedením elitních závodníků Tomáše Ševců (vítěz Rohálovské 50 2021) a Davida Bártka.

Zlínská 50 je posledním závodem ze série MTB král Hostýnek.

Do závodu se lze přihlásit na www.zlinska50.cz nebo na místě v den závodu do 10:30.

Naším cílem je, aby se i ryzí amatér u nás cítil jako profesionál a odjížděl domů s dobrým pocitem“ láká Ondřej Kobliha.

Publikováno: 30.9.2021

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *